Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
BAŞKAN YAVAŞ “ZORU BAŞARDIK, ARTIK HASAT ZAMANI “

Cumhuriyet tarihinden bu yana en fazla hizmeti 5 yıla sığdıran Sındırgı’nın çalışkan belediye başkanı Ekrem Yavaş gece gündüz demeden vatandaşların refahı için çalışmalarını sürdürüyor.

2004-2009 yılları arasında ilçenin kaderini değiştirecek projelerin temelini atan başkan Yavaş 2014 yılında yeniden devraldığı hizmet bayrağını zirveye taşıdı. İlçenin en önemli hayali olan Jeotermal enerjiyi ilçe merkezi ile buluşturan başkan Yavaş alt yapıdan, ulaşıma, gönül belediyeciliğinden, sağlığa kadar birçok alanda sorunları ortadan kaldırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı sosyal belediyecilik anlayışını da ilçenin her köşesine yayan başkan Yavaş vatandaşların mutluluğuna ortak oldu.

Beş yıl gibi bir süreçte hükümet, büyükşehir destekleri ve belediye bütçesinin verimli kullanılması ile ilçeye yaklaşık 500 milyonluk yatırım kazandırıldı. Yer altı sorunlarının ortadan kalkması ile birlikte çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları hız kazandı. Merkezinden kırsalına kadar 74 ayrı noktaya hizmet götüren Sındırgı Belediyesi ilçede altın çağı yaşattı. Zorlu çalışmalar bitme aşamasında.

Birlikte Geleceği İnşa Ediyoruz

“Birlikte Geleceği İnşa Ediyoruz” sloganı ile çalışmalarını başlatan başkan Yavaş projelerini gerçekleştirirken istişare toplantıları, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde vatandaşların görüş ve önerilerini ön planda tutuyor. Hizmetleri yakından takip eden başkan Yavaş vatandaşların mutluluğuna ortak oluyor, acılarını paylaşıyor.

Sındırgı’da değişimin temelinin AK Parti olduğunu vurgulayan, çıktıkları kutlu dava da vatandaş odaklı hizmet anlayışını benimsediklerini belirten Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş 5 yılın değerlendirmesini şu sözlerle yaptı”  İlçemizde istihdamı arttırmak, yıllanmış sorunları çözüme kavuşturmak ve Termal Turizm ile gelişme yolunda 5 yılı geride bıraktık. Geriye dönüp baktığımızda sayısız hizmetlerle dolu başarılı bir çalışma tablosu görüyoruz. Bu başarıların verdiği gurur ve mutlulukla artık geleceğe daha büyük bir umutla bakıyoruz.

Geleceği inşa etme gayesiyle çıktığımız bu yolda, vatandaşlarımızın istek ve talepleriyle yatırımlarını yöneten, şeffaf ve ulaşılabilir belediyecilik anlayışımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. 5 yıl içerisinde gerçekleştirilen tüm faaliyetler;  ilçemizin refah düzeyini günden güne arttırarak vatandaşlarımızın mutlu olmalarını sağlıyor.

Sındırgı’nın büyümesine ek olarak ihtiyaç, talep ve yatırımlar da büyüyor. Bu doğrultuda Sındırgı Belediyesi olarak kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanarak; daha fazla hizmet ve yatırımı ilçemize kazandırıyoruz. Yaptığımız projelerde halkımızın memnuniyetini hedefleyerek yatırımlarımıza yön verdik. Balıkesir’in ilçeleri içerisinde, ilçemizdeki büyüme ve istihdam artışı geçmişe bakıldığında hızlı bir ivme kazanıyor.

Diğer taraftan belediyemizi kurumsal olarak güçlü ve dinamik bir yapıya kavuşturduk. Mali kaynakları doğru ve etkili kullanarak bütçemizi artırdık. Belediyemiz bütçesi ile gerçekleştirilmesi mümkün olmayan birçok devlet yatırımını Milletvekillerimiz ile birlikte Ankara’da takipçisi olarak ilçemize kazandırdık. Bunun yanında Büyükşehir olmanın avantajlarını en iyi şekilde kullanarak ilçemizin çehresini değiştiren ve önemli sorunları ortadan kaldıran projelerin gerçekleştirilmesini sağladık.

Genişleyen hizmet ağımızda kırsal mahallelerimizi de unutmadık. Tarımsal istihdamla ekonomik kazancı arttırarak göçün önüne geçmek için göletler öncelikli projelerimiz arasında yer aldı. Tarihin en büyük gölet yatırımı ile sulu tarımda çiftçimizin yüzünü güldürdük. Halkımızın istek ve taleplerine göre sayısız hizmeti 75 mahallemize ulaştırdık. Kırsal mahallelerimizin tümünde gerçekleştirdiğimiz ulaşım ve parke taşı yatırımları ile yaşamı kolaylaştırdık.

5 yıllık faaliyetlerimizi kapsayan bu çalışmalar gösteriyor ki; Sındırgı yüksek potansiyele sahip bir ilçe. Biz de hizmetlerimizi çok yönlü olarak sürdürmeye çalışıyoruz. İlçemizde yer altı çalışmaları başta olmak üzere, fiziki sorunları çözüme kavuşturduk. Ulaşımda tarihin en büyük yatırımını yaparak ilçemizin pazara ulaşımını kolaylaştırdık. Şimdi çehremize yeni bir imaj kazandırıyoruz.  Bu sayede ilçemize gelen ziyaretçiler; istihdamın artmasına, esnafımızın ekonomik kazanç elde etmesine ve yeni tesislerin açılmasına olanak sağlıyor.

Bizlere verdiğiniz sorumluluğun bilinciyle gece gündüz demeden Sındırgımız için çalışmaya devam ediyoruz. İlçemizin geleceğini şekillendirecek, vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak ve yaşam kalitesini arttıracak birçok projeye imza attık. 2014 yılında kurduğumuz hayalleri gerçekleştirmenin mutluluğunu ve verdiğimiz sözleri tutmanın gururunu yaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerle artık ilçemiz geleceğe umutla bakıyor.

Şimdi hasat zamanı

Yılların sorunlarını çözüme kavuşturduğumuz beş yılda zorluklara birlikte göğüs gerdik. Tarihin en büyük yatırımlarını kazandırırken elbette cefa çektik. Artık hayata geçirdiğimiz projeleri ekonomik kazanca ve istihdama dönüştürme zamanı… Bu yönde ilerleyeceğiz ve birlikte daha güçlü bir Sındırgı’yı geleceğe armağan edeceğiz.  Sındırgı büyüyor ve gelişiyor.

AK Parti demek hizmet demek… Durmak yok, Geleceği Birlikte İnşa Etmeye Devam Edeceğiz…”

Ben Değil Biz Olduk, Birlikte Kocaman Bir Aile Olduk

Sındırgı’da belediye elinin değmediği hane kalmayacak anlayışı ile 2014 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren, her fırsatta ev ziyaretlerinden kahve sohbetlerine kadar vatandaşlarla bir araya gelen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı sosyal belediyecilik anlayışını kendimize ilke edinerek belediye elinin değmediği bir hane bırakmamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler vatandaşlarımızın devlet desteklerinden belediye hizmetlerinden en verimli şekilde yararlanmaları adına çalışıyoruz. Gücümüzü vatandaşlarımızın memnuniyetinden, hasta ve yaşlılarımızın hayır dualarından alıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımız ile vatandaş odaklı hizmeti ilke edindik. Sındırgımızın geleceğini şekillendirirken “ Sen” – “Ben” değil. “BİZ” olduk. Göreve geldiğimizden bu yana Yerel Buluşma programımız kapsamında başta hanım kardeşlerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimizle bir araya geldik. Esnafından, çiftçisine birçok farklı kesimle birlikte sizlerin düşüncelerini alarak projelerimize yön verdik. “Biz Birlikte Kocaman Bir Aileyiz” sloganı ile çıktığımız yolculuğumuzda en başta ilçemizi ve birbirimizi severek, fikirlerimizi paylaşarak bugünlere geldik. Daha yapacak çok işimiz var, ilçemize kazandıracağımız birçok proje… Bizler gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Dün, bugün ve her an olduğu gibi yeni projelerimize şekil vermek, ilçemizin çözüme kavuşmayan sorunlarını belirlemek ve çözüm önerilerini konuşmak, fikirlerinizden yararlanmak adına vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz. Ailemizin en uzaktaki ferdine bile ulaşabilmek, belediye hizmetlerinden her vatandaşımızın en verimli şekilde yararlanabilmesini sağlamak öncelikli hedefimiz. Biz Bir Aileyiz, Birbirimize İyi Geliriz…” dedi.

 


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı’nın Uçan Halısı Emitt’te Sergilendi, Tanıtılan Değil Aranan İlçe Oldu
Sındırgı’da Tütün Alımı Devam Ediyor
Sındırgı Türkiye’nin Tek Canlı Dikitleri Hisaralan Jeoparkını Süsleyecek
Egenin Yeni Uludağ’ı Kertil’de Kar Keyfi
Sındırgı’dan Mehmetçiğe Destek
Sındırgı’ya Tarihi Proje 2020’nin İlk Meclisinde Kararı Alındı
Sındırgılı Muhtarlardan Pazartesi Buluşmaları
Sındırgı Yünlü Tulum Peyniri Dünya Mirası Listesinde Yer Aldı
İthal Tamirci Geldi, İhracat Arttı
Tarihi Redif Kışlası, Müze Han Oldu