Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
GÖLCÜK GRUP YOLUNDA MUTLU SON, 30 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü 141. Şube şefliği  ve Sındırgı Belediyesi işbirliği ile yapılan 24 km uzunluğundaki Sındırgı – Gölcük grup yolunda çalışmalar tamamlandı.

Cüneyt – Kozlu – Alacaatlı – Kızılgür - Karakaya – Eğridere – Alakır - Gölcük – Akçakısrak kırsal mahallerine hizmet veren 24 km uzunluğundaki grup yolunda karayolları ve Sındırgı Belediyesi ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde yol genişliği 4,5 metreden 11 metreye çıkarıldı. 3 etapta tamamlanan yol ekiplerin fedakar çalışmaları ile 3 yıl da tamamlandı. Trafik işaretleri, yol çizgileri ve bariyerleri ile karayolları standardında yol ulaşımı kolaylaştırdı. Yol çalışmaları kapsamında Karakaya – Alacaatlı mahalleleri arasında sati kaplama çalışması tamamlanırken, süpürme ve çizgi çalışmaları devam ediyor.

Sındırgı – Gölcük grup yolunu kullanacak sürücülerin de mıcıra karşı dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Sındırgı’ lı Vatandaşlardan Örnek Davranış

Yol güzergâhı üzerinde tarlası ve evi bulunan vatandaşlar da yolun genişlemesi için fedakarlıkta bulunarak ev ve arazilerinin bir kısmını yola bedelsiz terk ederek örnek davranış sergilediler. Özellikle mahalle içerisinde ev ve bahçelerinden fedakârlık yapan vatandaşların tadilat işlemleri de Sındırgı Belediyesi fen işleri ekipleri tarafından yapıldı.

Yolun yapılması ile birlikte hem daha güvenli ve konforlu ulaşım sağlandığı gibi üretilen ürünlerin pazara ulaşımı da kolaylaştı. Bölgede yoğun bir şekilde üretilen domates, biber gibi ürünlerin taşınması ağır vasıtalar için çile olmaktan çıktı. Bölge halkı da durumdan oldukça memnun.

 Cüneyt mahallesinden başlayan yol İzmir çevre yoluna kadar uzanıyor. Yolun yapılması mahalle sakinlerine kolaylık sağladığı gibi ulaşımda tüketilen yakıt oranı düşmesi sebebiyle ekonomik kazanç da sunuyor.

Gölcük Muhtarı Resul Köksal “ 30 yılı aşkın süredir, ne kaymakamlar, belediye başkanları geldi geçti. Nice sözler verildi. Tam ümitler tükenmişken yolumuz 3 yıllık zaman zarfında tamamlandı. Başta belediye başkanımız Ekrem Yavaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Sözleri ile mahalle sakinleri adına memnuniyetlerini dile getirdi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ise “ Sözlerimizle değil, Sındırgı’mızın her köşesinde icraatlerimizle varız. 2014 yılında bölge halkına yolun yapılacağı sözünü vermiştik. Belki o zaman olmaz, yapamazlar diyenler oldu. Ama niyetimiz hayır. Amacımız vatandaşlarımızın güvenine layık olmak ve onlara hizmet ulaştırabilmek. Yol medeniyettir, medeniyetin yanında kazançtır. Bölgemizde üretim fazla. Ama ürünleri pazara ulaşımı zor ve maliyetliydi. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte hem konfor hem de yakıttan tasarruf sağlandı. Evlerinden, bahçelerinden, tarlalarından fedakarlık yaparak çalışmalara destek olan bölge halkı başta olmak üzere karayolları ekiplerine, Sındırgı Belediyesi personeline en önemlisi de bu hizmetleri vatandaşlarımıza sunmamızda hizmette çığır açan AK Parti hükümetimize ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürler. İlçemize, bölge halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Lafla değil hizmetlerimizle varız. Sizlerden aldığımız güçle ilk günkü aşkla çalışmaya devam ediyoruz. “ dedi


Kategorideki Diğer Başlıklar

BAŞKAN YAVAŞ'IN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
SADECE ÜRÜNLERİNİ DEĞİL, SINDIRGIYI MARKA HALİNE GETİRDİK
SINDIRGI İÇİN HIZ KESMEDEN DEVAM
BİNLERCE KADIN ELİF BUSE DOĞAN KONSERİNDE BULUŞTU
ŞEHADET GECESİ İLE TÜM ŞEHİTLER ANILDI
CUMHUR İTTİFAKI DUR DURAK BİLMİYOR
SINDIRGI KABUĞUNU KIRDI
20 YILLIK HİZMETİ 5 YILA SIĞDIRDI, ŞİMDİ USTALIK DÖNEMİ
BAŞKAN YAVAŞ DUR DURAK BİLMİYOR
YAĞCIBEDİR DİYARINDAN BAŞKAN ERDOĞAN'A KÜLLİYE MOTİFLİ HALI