Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
MUHTARLAR GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU

Muhtarlar Gönül Sofrasında Buluştu

 

Mahalle Muhtarlarına oldukça önem veren ve sürekli istişare içerisinde bulunan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş muhtarları özel günlerinde de yalnız bırakmadı. Muhtarlar Eman Termal Otelde Sındırgı Belediyesi ve muhtarlar derneği organizesinde düzenlenen kutlama yemeğinde bir araya geldiler.  Yemek esnasında mahalle muhtarlarına İlçe Kaymakamı Zafer Oktay, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla, İlçe Jandarma Komutanı Emre Aksu, İlçe Emniyet Müdürü ve meclis üyesi Adem Demircan eşlik etti.

Yemek sonrası konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Davut Dağlar yemeğin düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını belirterek Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a teşekkürlerini iletti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu özel günü muhtarlara armağan ettiği için teşekkürlerini sunan Dağlar “ Bizler vatandaşın sesiyiz. Devletle milleti buluşturan en temel yapı taşıyız. Belediyemizle, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde vatandaşlarımızın sorunlarına, mahallelerimizin ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. Bizleri hiçbir zaman boş çevirmeyen ve uyumlu bir çalışma ile Sındırgı’mızı geleceğe taşıyan Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş’a destekleri ve gayretleri için ayrıca teşekkür ediyorum.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın muhtarlara verdiği önemi hatırlatan ve her fırsatta muhtarlar ile bir araya gelen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş konuşmasında “ 19 Ekim muhtarlar günü Cumhurbaşkanımızın önerisi ile hükümetimiz tarafından resmi olarak Muhtarlar Günü ilan edildi. Bu yıl da resmi bir törenle bu günü kutladık. Muhtarlarımızla her zaman olduğu gibi gönül sofrasında buluştuk, dertleştik, sohbet ettik. Bana göre seçmek ve seçilmek dünyanın en onurlu işi. Bizler seçilmiş kişileriz. Hesap verebilir bir yanımız var. Belirli bir dönemi tamamlayarak, yapacaklarımızı ve memlekete hizmet anlayışımızı sergileriz. Vatandaşlarda memnuniyetini sandıkta gösterir. Bu konu da bizlere düşen görev verilen bu hakkı layıkıyla kullanmak memlekete hizmet yolunda el birliği ile çalışmaktır. Bizler sizlerle bir bütünüz. Hepimizin amacı aynı. Bütün olmamız gerektiğini 15 Temmuz’da bir kez daha anladık. Eğer o gün o hainler hedefine ulaşsaydı ne bizim başkanlığımız kalırdı ne de sizin muhtarlığınız. Bundan dolayıdır ki safları sık tutmalıyız. Bir olmalıyız, iri olmalıyız. Hizmetlerimizin devamlılığı için birlikte çalışmakta fayda görüyorum. Çok şükür ki ilçe kaymakamımız ve sizlerle güzel bir uyum içerisinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Dört buçuk yıl içerisinde yaklaşık 600 milyonluk bir yatırımı ilçemize kazandırdık. Bunda büyükşehir olmamızın da çok büyük etkisi var. Sizlerle koordineli olarak çalışmamızın etkisi var. Özellikle AK Parti ile hizmetle buluştu bu memleket. Düne kadar kırsalda hiçbir hizmet yoktu. Kırsal mahallelerimiz parke taşı ile ve birçok hizmetle AK Parti hükümeti sayesinde tanıştı. Bizler de ne yaptık? Vatandaşlarımızı 10 yıl bekletmektense kullandığımız kredi ile bütün mahallelerimizin parke taşı eksiğini gideriyoruz. Birçok mahallemizde döşemesini gerçekleştirdik. Yılsonuna kadar inşallah tüm mahallelerimizde parke taşı döşeme işlemlerini tamamlayacağız. Dokunmadığımız, hizmet götürmediğimiz hiçbir mahallemiz yok. Elbette eksiklerimiz vardır, hatalarımız vardır. Birlikte çalışmalarımızı sürdürerek daha güzel bir Sındırgı’yı inşaa etmeye devam edeceğiz. Bize gelen taleplere hiçbir zaman kayıtsız kalmadık. Bu iş büyükşehrin, bu iş diğer kamu kurumlarının, bu iş bizi aşar demedik. Mantıklı olan ve memleketimizin faydasına olan bütün işlerin sorumluluğunu üstlendik. Takipçisi olduk ve birçok hizmeti bu sayede ilçemize kazandırdık. Amacımız geleceğimize daha güzel bir Sındırgı bırakmak. Bu vesile ile muhtarlar gününüzü kutluyor, memlekete hizmet yolunda  birliğimizin daim olmasını temenni ediyorum. 15 Temmuz’da kahramanca göğsünü siper eden ve şehit düşen muhtarlarımızı da rahmetle yad ediyorum.” Sözlerine yer verdi. 

İlçe Kaymakamı Zafer Oktay ise “ 19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle bir araya geldik. Bu buluşmanın benim için ayrı bir önemi var. Muhtarlarımızla tanışmamız için vesile oldu. Öncelikle gününüzü kutluyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Biz tabi ki görev itibariyle muhtarlarımızla birlikte yoğun bir mesai içerisinde oluyoruz.  İnşallah Sındırgı’mızda da uzu bir süre görev yapıp sizlerle beraber, bağlı tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla beraber, belediye başkanımızla beraber aynı zamanda omur omuza Sındırgı ilçemize elimizden geldiğince güzel hizmetler vermeye çalışacağız. Bu güzel hizmetlerin bir parçası olarak görevlerimizi devam ettirirsek bizler için ne mutlu. Muhtarlık müessesi de siyasi yaşamımızın tarihinde önemli bir yere sahip. Bu önemi de seçimle gelerek vatandaşlara hizmet sunan en eski kurumlardan bir tanesi. Bu bakımdan son dönemde hem yetki olarak hem de özlük düzenlemeleri anlamında Sayın Cumhurbaşkanımızın çok önemli katkıları oldu. Hak ettiği yere de şu an gelmeye başladı. Muhtarlık önemlidir çünkü vatandaş kamu hizmetini isterken bu yeri gelir belediye başkanlığı olur yeri gelir kaymakamlık olur öncelikle muhtarı görür. Mevzuat tarihinde de muhtarlarımızın birçok yetkileri vardır. Muhtarlarımızla, tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde güzel işlere imza atmayı diliyor, gününüzü kutluyorum. “ dedi.

Muhtarlar Derneği başkanı Davut Dağlar ve beraberindeki heyet muhtarla günü münasebetiyle Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ve İlçe Kaymakamı Zafer Oktay’ı makamında ziyaret etti. Kutlama etkinlikleri Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelenk konması ile son buldu.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı Ramazan Sokağı Tasavvuf Konseri ile Renklendi
Sındırgı'da 19 Mayıs Coşkusu
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI
Anneler Gününüz Kutlu Olsun...
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK
4. YÜREĞİL ŞERİF PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞLERİNDE PEHLİVANLAR KOL BAĞLAYACAK
DOĞAN EVLADINI DOYURAN BİR SINDIRGI OLACAK
SAĞLIK İÇİN GÜNDE ON BİN ADIM
BAŞKAN YAVAŞIN BERAT KANDİLİ MESAJI
KİTAP TUTKUNLARI SINDIRGI DA BULUŞUYOR