Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
BAŞKAN YAVAŞ “ ÇALIŞANIMIZIN HAKKINI HER ZAMAN KORUYORUZ ”

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imza töreninde,  “ Personelimizin refahı için üzerimize düşeni gerçekleştiriyoruz. Sosyal Denge Tazminatını hem memur hem de sözleşmeli personelimize ödeyeceğiz” dedi.

Sındırgı Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında, Sındırgı Belediyesi başkanlık makamında Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzalandı. Sözleşme törenine Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Bem-Bir-Sen Balıkesir İl Başkanı Cenk Davulcu katıldı.

Türkiye’de çalışanların imkânlarının geçmişe göre ciddi şekilde iyileştiğini söyleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş , “AK Parti hükümetinin bu ülkede yaptığı, özellikle hem işçisinde hem memurunda sosyal haklar olarak hem de maaş konusundaki iyileştirmeleri hakikaten takdire şayan. KEY ödemeleri dediğimiz yıllar boyunca verilmeyen sosyal haklarla alakalı herkes üzerine yatmıştı ama AK Parti hükümeti ile çalışanlara bu hakları da verildi. İşçilerimizin maaş konusunda da belki tam yeterli değil ama düne baktığımızda belirli iyileştirmeler söz konusu. Bugün de yine memurlarımızla alakalı belediyemizde bulunan 54 tane memur ve sözleşmeli memurlarla alakalı sosyal denge tazminatı sözleşmesini bu yıl yine Bem-Bir-Sen ile imzalamış bulunmaktayız. Yani onların haklarını, bayram ikramiyelerini ve verilen sosyal ne kadar hakları varsa kendilerine vereceğimizi taahhüt ettik. Hayırlı olsun. Aileleri ile birlikte Rabbim yemeyi nasip etsin. Onlar çalışacak, onlar gayret edecek bizler de belediyemiz olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmanın keyfini yaşayacağız. Personelimize hayırlı olsun inşallah. “ dedi.

 “Bu sözleşme taraflar arasında bir sözleşme değildir, ben çalışanlarımla aynı taraftayım”

Toplu Sözleşme Kanununa göre bir imza olduğunu ifade eden Yavaş, “Kanuna göre belediye başkanlığı bir taraf, çalışanları temsil eden sendikamız diğer taraf gibi görünüyor. Ancak, ben de kendimi Sındırgı’nın hizmetinde, Belediyemizin memuru ve işçisiyle eşit statüde bir çalışan olarak, bütün çalışma arkadaşlarımı da benim tarafımda olarak görüyor, farkım olamadan çalışmaya devam ediyorum. Ben çalışanımdan farklı, başka bir tarafta bir başkan değilim. Bu sözleşme taraflar arasında bir sözleşme değildir, ben çalışanlarımla aynı taraftayım. Benim yerim şoför kardeşimin, sekreter kardeşimin, işçi kardeşimin yanıdır. Sizlerin gayreti olmadan benim gayretimin bir şeyi olmaz. Gece gündüz demeden Sındırgı’mızı daha ileriye taşımak, vatandaşlarımıza kusursuz hizmet sunabilmek adına alın teri döken tüm personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

“Benim için ilk mesele çalışanımızın hakkını ödemek olmuştur”

Kanunun verdiği imkânlar ölçüsünde bir mali imkânın imzasını attıklarını dile getiren başkan Yavaş, “Çalışanlarımıza kanunun izin verdiği azami sınırda bir küçük destek sağlıyoruz. Oysa ben biliyorum ki, çalışma arkadaşlarımın hakkını bu bedellerle ödeyemem. Bizim anlayışımızda alın teri, akıl terinin hakkı mübarek bir haktır. Ben, gece gündüz bilmeden, tatil bilmeden, açlık susuzluk bilmeden, çalışan arkadaşlarımın hakkını bırakın sosyal denge tazminatıyla ödemeyi, bunun yüz katıyla, bin katıyla ödeyemem. Fakat elbette ki, ülkemizin şartları ölçüsünde en iyisini yapıyoruz, yapacağız.” diye konuştu.

Bem-Bir-Sen Balıkesir İl Başkanı Cenk Davulcu da “Sındırgı Belediyesinde çalışan memur ve sözleşmeli memurlarımız için, kamu personelimiz için sosyal denge tazminatını imzaladık. Belediye başkanımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz. Büyüklerimizin dediği gibi marifet iltifata tabidir. İltifat görmeyen marifet zayidir derler. Personelimizin böyle marifetini iltifatlandıran başkanımıza teşekkür ediyoruz. Personelimize hayırlı olsun.” Dedi.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı'da 19 Mayıs Coşkusu
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI
Anneler Gününüz Kutlu Olsun...
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK
4. YÜREĞİL ŞERİF PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞLERİNDE PEHLİVANLAR KOL BAĞLAYACAK
DOĞAN EVLADINI DOYURAN BİR SINDIRGI OLACAK
SAĞLIK İÇİN GÜNDE ON BİN ADIM
BAŞKAN YAVAŞIN BERAT KANDİLİ MESAJI
KİTAP TUTKUNLARI SINDIRGI DA BULUŞUYOR
BAŞKAN YAVAŞ USTALIK DÖNEMİNE BAŞLADI