Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
SINDIRGI’DA GELENEK BOZULMADI, ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE PAKETLERİ DAĞITILDI.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde 2014 yılında Belediye Başkanı Ekrem Yavaş tarafından başlatılan “ Kitaplar Devletten, Kırtasiye Belediyeden “ kampanyası bu yılda devam etti.

Hükümet tarafından verilen kitaplara ek olarak Sındırgı Belediyesi de aile bütçelerine katkı sunmak, öğrencileri mutlu edebilmek ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla geleneksel hale getirilen kırtasiye paketlerini öğrencilere okulun ilk gününde teslim etti. Beş yıldan bu yana devam eden proje ile 7.750 adet kırtasiye paketi dağıtıldı.

Sındırgı Belediyesi yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere bin 550 paket kırtasiye yardımı yaptı.

Sındırgı’da yeni eğitim öğretim yılı başladı. İlköğretim Haftasının başlaması nedeniyle İbrahim Ethem Akıncı İlkokulunda tören düzenlendi. Törene Belediye Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İlçe Kaymakamı Samet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık, Daire Amirleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende İbrahim Ethem Akıncı İlkokulunda Hüseyin Kayaalp, günün anlamını belirten konuşma yaptı. Kayaalp, okulun tarihçesinden bahsederek, öğrencilerin ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı.

Kayaalp’in konuşmasının ardından öğrenciler şiir okudu.

Ardından Sındırgı Belediyesi tarafından hazırlanan kırtasiye setleri sınıflara dağıtıldı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, ilçe merkezinde bulunan ilkokullara, başkan yardımcısı Halil Aldemir ve meclis üyesi Mehmet Yavuz da kırsal mahallelerde bulunan okulları ziyaret ederek öğrencilere kırtasiye paketlerini dağıttılar.

Öğrencilere yıl boyunca kullanacakları kırtasiye malzemesinin dağıtıldığını söyleyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Belediye Başkanlığı olarak çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla kırtasiye yardımı yapıyoruz. 2014 yılından bu yana geleneksel hale getirdiğimiz proje ile 7.750 öğrencimize kırtasiye paketi dağıttık. Yine aynı şekilde okullarımızın tamiratı ve çevre düzenlemelerini yaparak tertemiz ortamlarda çocuklarımızın eğitim yapmalarını sağlıyoruz. Bir Milletin okuryazarlık oranı ne kadar yüksek olursa o millet o derece kalkınır. Kendimize, ailemize, çevremize, ulusumuza, insanlığa yararlı olmak okuma yazma öğrenmekle başlar. Birey olarak başarılı olmak için en başta okumayı ve yazmayı öğrenmek zorundayız. Bilmediklerimizi okuyarak öğreniriz. Okuyarak öğrenmek dinleyerek öğrenmekten daha kalıcı ve önemlidir. Kişilerin önce kendisine sonra aile ve çevresine yararlı olmaları ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmemiz de okumakla ve eğitimle gerçekleşir. Okuma iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırmamızı sağlar. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. Onların iyi bireyler olarak yetişmesi ülkenin geleceğini şekillendirebilmek için çok önemlidir. Bu gün bu sıralarda oturanlar geleceğin yöneticileri olacaktır.” dedi.

Yavaş, çocukların ihtiyaçlarını karşılayıp, ailelerin yükünü hafifletebilmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi. Başkan Yavaş’ı Kocakonak İlkokulunda öğrenciler çiçeklerle karşıladı.

Çantalarını ve kırtasiye seti hediyelerini alan öğrenciler Başkan Yavaş’a teşekkür etti.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı'da 19 Mayıs Coşkusu
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI
Anneler Gününüz Kutlu Olsun...
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK
4. YÜREĞİL ŞERİF PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞLERİNDE PEHLİVANLAR KOL BAĞLAYACAK
DOĞAN EVLADINI DOYURAN BİR SINDIRGI OLACAK
SAĞLIK İÇİN GÜNDE ON BİN ADIM
BAŞKAN YAVAŞIN BERAT KANDİLİ MESAJI
KİTAP TUTKUNLARI SINDIRGI DA BULUŞUYOR
BAŞKAN YAVAŞ USTALIK DÖNEMİNE BAŞLADI