Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
DÜNYA BARIŞ GÜNÜNDE SINDIRGI’DAN BARIŞ MESAJLARI YÜKSELDİ

   Dünya’yı dolaşan barış ve kardeşlik yorganı Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı Kültür ve Sanat Günlerinde sergileniyor. Balıkesir Edremit ilçesinde yaşayan Beriye Başak tarafından 1200 parça kullanılarak oluşturulan 15 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğindeki Barış Yorganı dünyanın çeşitli ülkeleri ve Türkiye’de birçok ili gezdikten sonra Sındırgı’ya geldi. 2005 yılında gördüğü rüya ile başlayan serüven büyüdükçe büyüdü ve kadınlara şiddetin önlenmesi, savaşların son bulması adına dünyayı gezdi. 1 Eylül Dünya Barış ve Kardeşlik gününde görücüye çıkan esere  Sındırgı’da yorgana leylekli turizm logosunu ekledi.

   1 Eylül Dünya Barış ve Kardeşlik gününde de tüm katılımcılar bu eser önünde buluşarak “Savaşlar Bitsin Ölümler Son Bulsun, Dünya Huzur Dolsun” sözleri ile Dünya’ya bir mesaj gönderdi. Barış ve kardeşlik yorganı önünde Kosova, Makedonya, Gagavuzya ekipleri ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen kültür ekipleri gösterilerini sergiledi. Gösteriler sonrasında hep bir ağızdan barış mesajları yükseldi.

  Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Barış, huzur ve mutluluk. İlçemize de doğal şehir ünvanını verdik. Mutluluk ve huzurun başkentinden Dünya’ya bu gün festivalimiz kapsamında katılımcı ülkeler ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen kültür elçileri ile birlikte “ Savaşlardan dursun, Dünya’ ya huzur dolsun. “ diyoruz. “ sözleri ile düşüncelerini dile getirdi.


Kategorideki Diğer Başlıklar

BÜYÜKŞEHİR VE SINDIRGI BELEDİYESİNDEN ORTAK PROTOKOL
SINDIRGI’DA 130 MİLYONLUK PROJENİN AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ, JEOTERMALLE ISINMADA MÜJDE VERİLDİ
SINDIRGI’DAKİ TURİZM PROJELERİ BEĞENİ TOPLUYOR
YENİ YILDA SINDIRGI BEYAZA BÜRÜNDÜ
MUTLU VE HUZURLU BİR YIL DİLEĞİYLE...
BAŞKAN YAVAŞ TOKİ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
SINDIRGI’DA ÇANAKKALE DESTANI MÜZESİ AÇILDI
BAŞKAN YAVAŞ GÖNÜLLERE MİSAFİR OLUYOR
SINDIRGI’DA MEYDANLAR VE SOKAKLAR GÜZELLEŞİYOR
NAR ÇİÇEĞİ'NDEN AKPINAR’A ZİYARET