Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
SINDIRGI’DA 50 YATAKLI YENİ HASTANENİN TEMELİ ATILDI

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde 21,8 milyon TL ye İhalesi yapılan 50 yataklı hastane binasının temeli atıldı.

Temeli atılan 3500 metrekarelik kapalı alana sahip yeni hastane binası toplam 12.332 metrekarelik alanda hizmet verecek. 500 gün içerisinde tamamlanacak hastane binası doktor sorununu da ortadan kaldıracak. 40+10 artırılabilir yatak kapasiteli yeni bina ile hastane statüsünün değişmesiyle birlikte uzman doktor sayısında da artış olacak. Eski orman deposu alanında inşaa edilecek tam teşekküllü hastane binası vatandaşların sağlık sorunlarına en hızlı şekilde cevap verebilecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan temel atma töreninde vatandaşlar Yağcıbedir Mehter Takımının ezgilerini dinledi. Törene Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Milletvekili Adil Çelik, İlçe Kaymakamı Samet Öztürk, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Eyüp Uygur,  İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı İsmail Tavşanoğlu, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe “ Kahraman Sındırgı’mıza sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında kazandırılacak yeni hastane binası hayırlı olsun. Eski hastane binasının yatak kapasitesi ve imkanları yetersiz kalmaktaydı. Artık vatandaşlarımız tam teşekküllü olarak yapılacak yeni hastanede hizmet alacak.” Dedi.

Sındırgı adına tarihi günlerden birinin yaşandığını kaydeden Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Bizler seçimler için değil, ilçemizi daha fazla ne kadar geliştirebiliriz, bizlere güvenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına daha fazla nasıl cevap verebiliriz diye gece gündüz çalışıyoruz. AK Parti iktidarı ile değişen bir hizmet anlayışı var. İlçemizi yeni baştan yarattığımız gibi, sağlıkta da dev bir yatırıma imza atıyoruz. Hastanemiz var ama vatandaşlarımızın taleplerine cevap veremiyor. Bizler de bu sorunu ilettik. Elimiz boş dönmedik. Yeni hastane binası beraberinde doktorları da getirecek. İmkanları fazlalaştırılan bir hastane ile vatandaşlarımız sağlık sorunlarını ilçemizde giderebilecek. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanlığımıza, Valiliğimize, İl Sağlık Müdürlüğümüze, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese ilçem adına teşekkür ediyorum. Sındırgı her şeyin en iyisine layık.” Dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ise “ AK Parti iktidarı ile değişimi gözlemlemek gerekiyor. Dün sağlık hizmetleri nasıldı, bugün nasıl? Sadece bina yapmaktan ziyade vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmet alabilmeleri adına imkânları sürekli olarak geliştiriyoruz. Biz zenginlerin değil, bizlere güvenip oy veren en alt tabakadan en üst tabakaya kadar her kesimin partisiyiz. Türkiye’nin hizmetkârıyız. İşimiz bizleri ayakta tutan bu vefakâr insanlara hizmet etmek. Sındırgı’mıza hastane binamız hayırlı olsun. “ dedi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ise “ Güzel bir vesile ile bir araya geldiğimiz için çok mutluyum. Sındırgı’mızda hastane binamızın temelini atıyoruz. Bu güzel organizasyonda bir insan olarak, bir yönetici olarak çorbada tuzumuzun bulunması, içinde yer almak bizleri mutlu ediyor. Sağlık yatırımlarında ve hizmetlerin iyileştirilmesinde mücadelemiz devam ediyor. Balıkesir’i bir sağlık merkezi haline getireceğiz. Özellikle doktorlarımızdan, sağlık çalışanlarımızdan istirhamım vatandaşlarımıza yardımcı olmaları. Güler yüzlü olmaları ve dertlerine, problemlerine çözüm olmaları. Bizler ne olursa olsun her zaman vatandaşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Yeni hastanemiz ilçemize hayırlı olsun. “dedi.

Protokol konuşmaları sonrasında Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topçan tarafından yaptırılan dua ile protokol üyeleri tarafından hastane binasının temeli atıldı.

 


Kategorideki Diğer Başlıklar

Başkan Yavaş'ın Çanakkale Zaferi Mesajı
SADECE ÜRÜNLERİNİ DEĞİL, SINDIRGIYI MARKA HALİNE GETİRDİK
SINDIRGI İÇİN HIZ KESMEDEN DEVAM
BİNLERCE KADIN ELİF BUSE DOĞAN KONSERİNDE BULUŞTU
ŞEHADET GECESİ İLE TÜM ŞEHİTLER ANILDI
CUMHUR İTTİFAKI DUR DURAK BİLMİYOR
SINDIRGI KABUĞUNU KIRDI
20 YILLIK HİZMETİ 5 YILA SIĞDIRDI, ŞİMDİ USTALIK DÖNEMİ
BAŞKAN YAVAŞ DUR DURAK BİLMİYOR
YAĞCIBEDİR DİYARINDAN BAŞKAN ERDOĞAN'A KÜLLİYE MOTİFLİ HALI