Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
SINDIRGI İLKER KARAASAN BALIK TUTMA YARIŞMASI SONA ERDİ

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde görev Şehidi İlker Karaaslan anısına Çaygören Barajı Çaltılı mevkiinde Sındırgı Belediyesi ve Sındırgı Avcılar Kulübü işbirliği ile balık tutma yarışması gerçekleştirildi. 4-5 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen yarışmaya 56 yarışmacı resmi olarak katıldı.

20 km uzunluğunda ve iki ayrı termal su ile beslenen Çaygören barajında gerçekleştirilen yarışmanın ilk gününde yarışmacılar baraj kıyısında kamp kurdu. Kamp ateşinin yakılması ile başlayan etkinlikler 07.00’de kuraların çekilmesi ile devam etti. Kuralarını çeken yarışmacılar önceden belirlenen numaralı peronlara giderek olta attı. 07.00 – 19.00 saatleri arasında nasiplerini bekleyen balıkçılar bir taraftan balık tutmak için mücadele etti bir taraftan da eşsiz doğanın keyfini çıkardı. Kimi yarışmacılar tek gelirken kimileri de yarışmaya ailece katıldı.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş yarışmacılarla beraber kamp kurarak onlara eşlik etti. 1.si gerçekleştirilen Şehit İlker Karaaslan Balık Tutma Yarışmasında UMKE ve Büyükşehir ekipleri de sağlık ve güvenlik tedbirlerini aldı. Sağlık personeli, görev şehidi İlker Karaaslan’ın ailesi de yarışma alanından ayrılmadı.

12 saat süren yarışmanın ardından oltalar sudan çekildi ve “En Büyük Sana Balığını Tutan “ ile “ En Çok Sazan Balığını Tutan “ kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu.  En büyük sazan balığını tutan yarışmacı 2.440 gr’lık sazan ile Hasan Gökçe birinci oldu.

40 gr farkla birinci olan Gökçe “ Önemli olan bu ortamda bulunmak. İlker abimde balık tutmayı çok severdi. Bizler de bugünün anısına bu kupayı onun için aldık. Hatta şöyle bir şey oldu. İlker abimizin eşi yanımıza geldi. Rastgele dediği anda ziller çaldı. Bu da onun nasibiymiş. Emeği geçen herkese başta belediye başkanımız Ekrem Yavaş ve Avcılar Kulübümüze teşekkür ediyorum.” Dedi.

Dereceye girenlere ödüllerini veren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Sındırgı doğal şehir dedik. Doğanın da sahibi var. Bu eşsiz doğayı bozmadan çeşitli etkinliklerle süsleyerek herkese tanıtmayı hedefliyoruz. Birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Avcılar Kulübümüzle ortaklaşa düzenlediğimiz birinci balık yarışması da renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Önemli olan doğanın içinde birlikteliği samimiyeti arttırmak. Türkiye’ de insanlara Çaygören barajı kenarında deniz balıkçılığı gibi bir etkinliğinde yapılabildiğini göstermekti. Ki sadece Sındırgı’dan değil çevre il ve ilçelerden de katılım sağlandı. Bu etkinliğe İlker kardeşimizin ismini verdik. O da tam bir balık aşığıydı. Nur içinde yatsın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler her zaman bu tür etkinliklerin yanındayız. İnşallah bu organizasyonu da geleneksel hale getireceğiz. “ dedi.

Baraj kenarında ödül töreni öncesin Diriliş Atlı Cirit Spor Kulübü üyeleri atlarla gösteri yaptı.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı'da 19 Mayıs Coşkusu
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI
Anneler Gününüz Kutlu Olsun...
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK
4. YÜREĞİL ŞERİF PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞLERİNDE PEHLİVANLAR KOL BAĞLAYACAK
DOĞAN EVLADINI DOYURAN BİR SINDIRGI OLACAK
SAĞLIK İÇİN GÜNDE ON BİN ADIM
BAŞKAN YAVAŞIN BERAT KANDİLİ MESAJI
KİTAP TUTKUNLARI SINDIRGI DA BULUŞUYOR
BAŞKAN YAVAŞ USTALIK DÖNEMİNE BAŞLADI