Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
SINDIRGI’DA ASKERLER DUALAR EŞLİĞİNDE UĞURLANDI

SINDIRGI’DA ASKERLER DUALAR EŞLİĞİNDE UĞURLANDI

     Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Belediyesi, askere gidecek olan gençlere Cumhuriyet Meydanında uğurlama töreni düzenleyerek geçmişten günümüze gelen geleneklerimize de sahip çıktığını gözler önüne serdi.

   Mahallelerde ve asker aileleri tarafından düzenlenen asker eğlencelerinin yanında Sındırgı Belediyesi tarafından askerlerin kazasız belasız vatan borcunu ödeyip ailelerine kavuşmaları için Kur’an-ı Kerim okutuldu, dualar ile uğurlama töreni gerçekleştirdi.

    98-3 tertip 90’a yakın gencin askere uğurlandığı Sındırgı ilçesinde vatandaşlar ve Mehmetçikler Cumhuriyet Meydanında toplandı. Eller hep birlikte semaya açıldı.

    Etkinliğe Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla, meclis üyeleri, askerler, asker aileleri ve vatandaşlar katıldı.

   Askerlere özel hazırlanan çantaları takdim ederek hayırlı teskereler dileyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Peygamber efendimizin (s.a.v) İstanbul bir gün feth olacaktır. Onu feteden asker ne güzel askerdir. Onu fetheden komutan ne güzel komutandır sözüne istinaden İstanbul’ lara giden Eyüp Sultanların, Fatih Sultan Mehmetlerin torunları olarak İstanbul’u feth etmişiz. Kuva-yi Milliye’nin torunları olarak afiyete gelir vatanımızı korur dediği yaşta askere gidiyorsunuz. Rabbim yolunuzu açık etsin. Rabbim oradaki görevinizi en iyi şekilde yerine getirmenizi nasip etsin. Elinizde bulunan şanlı Türk bayrağımızın şanını şöhretini yüceltmek için ben de varım diyebilecek güç kudret siz de var. Sizlerden ve sizin gibi evlatları yetiştiren ailelerimizden Allah razı olsun. Tez zamanda gidip gelmeniz, sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle. Bizler her zaman hem sizlerin hem ailelerinizin yanındayız. “ dedi.


Kategorideki Diğer Başlıklar

BÜYÜKŞEHİR VE SINDIRGI BELEDİYESİNDEN ORTAK PROTOKOL
SINDIRGI’DA 130 MİLYONLUK PROJENİN AÇILIŞ KURDELESİ KESİLDİ, JEOTERMALLE ISINMADA MÜJDE VERİLDİ
SINDIRGI’DAKİ TURİZM PROJELERİ BEĞENİ TOPLUYOR
YENİ YILDA SINDIRGI BEYAZA BÜRÜNDÜ
MUTLU VE HUZURLU BİR YIL DİLEĞİYLE...
BAŞKAN YAVAŞ TOKİ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
SINDIRGI’DA ÇANAKKALE DESTANI MÜZESİ AÇILDI
BAŞKAN YAVAŞ GÖNÜLLERE MİSAFİR OLUYOR
SINDIRGI’DA MEYDANLAR VE SOKAKLAR GÜZELLEŞİYOR
NAR ÇİÇEĞİ'NDEN AKPINAR’A ZİYARET