Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
SINDIRGI’DA ASKERLER DUALAR EŞLİĞİNDE UĞURLANDI

SINDIRGI’DA ASKERLER DUALAR EŞLİĞİNDE UĞURLANDI

     Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Sındırgı Belediyesi, askere gidecek olan gençlere Cumhuriyet Meydanında uğurlama töreni düzenleyerek geçmişten günümüze gelen geleneklerimize de sahip çıktığını gözler önüne serdi.

   Mahallelerde ve asker aileleri tarafından düzenlenen asker eğlencelerinin yanında Sındırgı Belediyesi tarafından askerlerin kazasız belasız vatan borcunu ödeyip ailelerine kavuşmaları için Kur’an-ı Kerim okutuldu, dualar ile uğurlama töreni gerçekleştirdi.

    98-3 tertip 90’a yakın gencin askere uğurlandığı Sındırgı ilçesinde vatandaşlar ve Mehmetçikler Cumhuriyet Meydanında toplandı. Eller hep birlikte semaya açıldı.

    Etkinliğe Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla, meclis üyeleri, askerler, asker aileleri ve vatandaşlar katıldı.

   Askerlere özel hazırlanan çantaları takdim ederek hayırlı teskereler dileyen Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Peygamber efendimizin (s.a.v) İstanbul bir gün feth olacaktır. Onu feteden asker ne güzel askerdir. Onu fetheden komutan ne güzel komutandır sözüne istinaden İstanbul’ lara giden Eyüp Sultanların, Fatih Sultan Mehmetlerin torunları olarak İstanbul’u feth etmişiz. Kuva-yi Milliye’nin torunları olarak afiyete gelir vatanımızı korur dediği yaşta askere gidiyorsunuz. Rabbim yolunuzu açık etsin. Rabbim oradaki görevinizi en iyi şekilde yerine getirmenizi nasip etsin. Elinizde bulunan şanlı Türk bayrağımızın şanını şöhretini yüceltmek için ben de varım diyebilecek güç kudret siz de var. Sizlerden ve sizin gibi evlatları yetiştiren ailelerimizden Allah razı olsun. Tez zamanda gidip gelmeniz, sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle. Bizler her zaman hem sizlerin hem ailelerinizin yanındayız. “ dedi.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı'da 19 Mayıs Coşkusu
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI
Anneler Gününüz Kutlu Olsun...
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK
4. YÜREĞİL ŞERİF PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞLERİNDE PEHLİVANLAR KOL BAĞLAYACAK
DOĞAN EVLADINI DOYURAN BİR SINDIRGI OLACAK
SAĞLIK İÇİN GÜNDE ON BİN ADIM
BAŞKAN YAVAŞIN BERAT KANDİLİ MESAJI
KİTAP TUTKUNLARI SINDIRGI DA BULUŞUYOR
BAŞKAN YAVAŞ USTALIK DÖNEMİNE BAŞLADI