Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Zeytindalında İlk Bayram

 
Zeytindalında İlk Bayram

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Ramazan bayramının 1. günü hizmete açılan yenilenen yüzü ile Zeytindalı Meydan Park ta  ilk bayramlaşma töreni gerçekleşti. 7’den 70’e geniş çapta bir katılım ile gerçekleşen bayramlaşma töreni hoş sohbetler ile süslendi. İlk olarak personel ile başlayan bayramlaşma töreni vatandaşların katılım ile devam etti.

 
Şanlı Zafer Zeytindalı Operasyonunun Adı Meydan Park’ta Yaşatılacak

Afrin bölgesinin temizlenmesinde Mehmetçiğimizin üstün mücadele verdiği Zeytindalı operasyonunun adı Şehitler, Gaziler ve Mehmetçikler anısına Sındırgı Belediyesi bünyesinde işletilecek Meydan Park’ta yaşatılacak. Yenilenen yüzü ile Zeytindalı Meydan Park bayramlaşma töreni öncesinde protokol ve çocuklar tarafından kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

 
 

Bayramlaşma törenine katılan vatandaşlar Zeytindalı Meydan Park ta çay sohbeti eşliğinde birbirlerinin bayramını kutladı. Bayramlaşmaya Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş ev sahipliği yaparken İlçe Kaymakamı Samet Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla ve yönetimi, İlçe Emniyet Müdürü Ömür Kuyu, Jandarma Komutanı Emre Aksu, MHP ilçe başkanı İsmail Tavşanoğlu, İYİ Parti İlçe başkanı Bülent Ata, meclis üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi. Başkan Yavaş çocukların da bayramını kutlayarak, hem harçlık verdi hem de dondurma ikram etti.


Başkan Yavaş yaptığı konuşma ile vatandaşların bayramını kutlayarak “ Türk milletinin en güzel günlerinden, İslam âleminin en özel anlarından birisi Ramazan bayramında sizlerle birlikteyiz. Bayramlar insanların birbirine kaynaşmasını, bağların güçlenmesini, küçüklerin büyükleri hatırlamalarını ve büyüklerin küçüklere sevgilerini arttıran hadiseler. Bayramın akabinde ülkemiz önemli bir seçime gidiyor. Vatandaşlarımızın en doğru kararı vereceğini güven, istikrar ve bu hizmetlerin devam etmesi için yola devam diyeceğini gönül rahatlığı ile söyleyebiliyoruz. Rabbim bu ülkeye dirlik düzenlik versin. Birlik, beraberlik versin. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların bir an önce bitmesi dileği ile Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bugün hem Ramazan bayramımızı kutladık hem de  Afrin’de Mehmetçiğimizin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği binlerce teröristin etkisiz hale getirildiği Zeytindalı operasyonunun anısına adını verdiğimiz Zeytindalı Meydan Park’ın açılışını gerçekleştirdik. Belediyemizin kasasından para çıkmadan atıl durumda bulunan mekanı sıfır bina ile yeniledik. Ailece nezih bir ortamda oturulabilecek belediyemiz işletmesinde bir sosyal tesis kazandırdık. Henüz birkaç eksiklik var onlar da tamamlanınca daha güzel bir hal alacak. İlçemize vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bayram boyunca çaylar bizden. Afiyetle içilsin, hoş sohbetlere karışsın inşallah. ” Dedi.


Başkan Yavaş aynı zamanda devam eden hizmetler hakkında da bilgiler verdi. Akhisar yolu çalışmalarının başladığı ilk 9 km kısmının ise yılbaşına kadar tamamlanacağı, kırsal mahallelerde yol ve parke taşı çalışmalarının devam ettiğ, yeni Devlet Hastanesi temel çalışmalarının başladığı ve her köşede hizmetlerin durmadan devam ettiği haberi ise bayram müjdesi oldu.Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı Ramazan Sokağı Tasavvuf Konseri ile Renklendi
Sındırgı'da 19 Mayıs Coşkusu
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI
Anneler Gününüz Kutlu Olsun...
HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN ENGEL YOK
4. YÜREĞİL ŞERİF PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞLERİNDE PEHLİVANLAR KOL BAĞLAYACAK
DOĞAN EVLADINI DOYURAN BİR SINDIRGI OLACAK
SAĞLIK İÇİN GÜNDE ON BİN ADIM
BAŞKAN YAVAŞIN BERAT KANDİLİ MESAJI
KİTAP TUTKUNLARI SINDIRGI DA BULUŞUYOR