Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Kadınlar Günü Hediyesi Kadınlar Kahvesi


Kadınlar Günü Hediyesi Kadınlar Kahvesi
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde kadınlar günü farklı bir birlikteliğe sebep oldu. Bayanlara yönelik başarılı projeleri hayata geçiren Sındırgı Belediyesi özellikle bayanların ürünlerini sergileyebilmeleri, yöresel ürünlerin ve el sanatlarının geliştirilmesi adına Hanımeli Çarşısından sonra Akpınar yaşam merkezini de faaliyete geçirdi. Akpınar Yaşam Merkezi içerisinde de bayanların hoşça vakit geçirebileceği, toplantılarını, buluşmalarını gerçekleştirebileceği kadınlar kahvesi oluşturuldu.
Kadınlar kahvesinin ilk buluşması da 8 Mart Dünya Kadınlar gününde gerçekleşti. Hanımeli Çarşısı üyeleri, Sındırgı Belediyesi bayan personeli 8 Mart Dünya kadınlar gününü Kadınlar Kahvesinde kutladı. Günün anısına bayanların kendi yaptığı pasta kesildi, börekler, tatlılar sohbet eşliğinde yenildi. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti ilçe başkanı Mustafa Atla ile birlikte bayanları ziyaret ederek, karanfil verdi, dünya kadınlar gününü kutladı.
Başkan Yavaş konuşmasında “Aileden başlayarak hayatımızın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren bizi biz yapan kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Vefakâr annelerimizin, özellikle vatan uğruna can veren evlatları yetiştiren şehit ve gazi annelerimizin başta olmak üzere bütün analarımızın ellerinden öpüyorum. Aslında bir güne sığdırmak hata bu günü. Kadın hayatımızın her anında esas yükü taşıyanlardır.. Kadın-erkek 'eşref-i mahlûk' olarak yaratıldığımızdan, kadınlar ile erkeklerin yeryüzündeki sorumluluğu birdir. Evinde ya da iş dünyasında emek ve değer üreten bütün kadınlar başımızın tacıdır. Siyaset, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayatın her alanından kadınlarımız, hanım kardeşlerimiz önemli bir görev üstlenmektedir. Kadınların, çarpık bir anlayışla ve sırf cinsiyetleri sebebiyle istismara, şiddete, haksızlığa maruz kalması asla kabul edilemez. Uğradıkları haksızlıklar, adaletsizlikler, ayrımcılıklar karşısında kadınların yanında yer almak, hepimiz için öncelikle insani bir görevdir. Geçmişten gelen eksiklerin ve yanlışların hızla düzeltilebilmesi için de, eğitimden sağlığa, istihdamdan siyasal hayata katılıma kadar her alanda, kadınlarımız için pozitif ayrımcılık içeren pek çok düzenlemeyi hükümetimiz hayata geçirmiş olup kadınlarımızın toplumda öncelik kazanması sağlanmıştır.  Bizler de belediye hizmetlerimizde hanım kardeşlerimizin rahatlığı için projeler üretiyoruz. Parklardaki aerobik aletlerinden spor salonuna kadar önceliklerimizi hanım kardeşlerimize göre belirliyoruz. Hanım kardeşlerimizin istihdama karışmasını, sosyal çevre edinmelerini ve vakitlerini değerlendirebilmeleri adına Hanımeli Çarşısını kurduk. 200’e yakın üyeye ulaştı. Bizler her fırsatta sizlerleyiz, her hizmette... Bizler biliyoruz ki hayatımızın her anını güzelleştiren kadınlarımızdır. Analarımız, eşlerimiz, bacılarımız, kardeşlerimiz, çocuklarımız... Bir gün değil her gün sizlerin günü. Her an kapımızı çalabilir, her türlü görüş ve önerilerinizi bizlere bildirebilirsiniz. Sizlerin rahatlığını her an düşünüyoruz. Sizlerin talebi üzerine Kadınlar Kahvemizi de oluşturduk. Burayı şekillendirecek sizlersiniz. Hayırlı olsun. Bu düşüncelerle, şiddet kurbanı olan, görevleri başında katledilen, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirdiklerimiz başta olmak üzere milletimizin özgür ve aydınlık geleceği için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyorum. Cennetin ayakları altına serildiği tüm annelere ve anne adaylarına sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.
Bayanlar da Erkeklerin kahvesi vardı, artık bizim de oldu diyerek başkan Yavaş’a teşekkürlerini ilettiler.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla ve meclis üyesi Hasan Daşkafa ile birlikte bayan esnafları, çalışanları, kamu dairelerini ziyaret ederek, kadınlar gününü kutladı.
 
 

Kategorideki Diğer Başlıklar

Başkan Yavaş JKBB Encümen Üyeliğine Seçildi
Sındırgı Atlı Cirit Spor Kulübü Balıkesir’i Temsil edecek
Sındırgı’da Atlı Cirit Heyecanı Başladı
Miniklerin Karne Sevinci
Sındırgı Halk Eğitimden Yıl Sonu Etkinliği
GÖLCÜK ORTAOKULU´NDA "TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI" DÜZENLENDİ
Muhtarlar Derneğinden Birlik İftarı
Şehit Babasından Çocuk İftarı
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Sındırgı Ramazan Sokağı Tasavvuf Konseri ile Renklendi