Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Kalkınmanın En Büyük Önceliği Bayanlardır

  “ Sındırgı’nın Geleceğini Birlikte İnşa Ediyoruz”  sloganı ile çalışmalarına yön veren Balıkesir’in Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş haftalık istişare toplantılarını sürdürüyor. Her hafta toplumun farklı bir kesimi ile toplantılarını gerçekleştiren başkan Yavaş ilçedeki bayanlarla buluştu.

     Sındırgı Belediyesi hizmet binasında bulunan toplantı salonunda ilçedeki bayanlara hitap eden başkan Yavaş öncelikli olarak bayanlara yönelik yapılan belediye hizmetleri hakkında bilgi verdi. Sunumun ardından başkan Yavaş konuşmasında şu sözleri kaydetti “ Kalkınmanın en büyük önceliği bayanlarımızdır. Bu ülkenin kurtulmasından tutunda, bir toplumda refah seviyesinin yükselmesine kadar bayanlarımızın katkısı oldukça büyüktür. Bayanlar bir toplumun olmazsa olmazıdır. Bir aileyi yaşatan, bizleri doğuran, bu günlere ulaştıran da yine sizlersiniz. Bu yüzden toplumda bayanın yeri farklıdır. Bayanlarımız ne kadar bilgili olur, ne kadar sosyalleşirse bu durum her alana güzellikler ile yansır. Bu yüzdendir ki çalışmalarımızda bayanlarımızın da talep ve isteklerine önem veriyoruz. Tüm vatandaşlarımız için olduğu gibi siz değerli bayanlarımız için de farklı projeler hayata koyuyoruz. Sizlerin her zaman yanındayız. “dedi.

     Hanımeli Çarşısı ile Bayanlar İstihdama Kazandırılıyor, El Becerileri Arttırılıyor

     Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ın bayanların sosyalleşmesine ve istihdama katılmasında en önemli projelerinden biri olan hanımeli çarşısı kısa süre içerisinde 200 e yakın üyeye ulaştı. Hanımeli çarşısı ile bayanların evlerinde ürettikleri yöresel ürünler ve el işleri bu çarşıda satışa sunuluyor. Tabi çarşısının en önemli olması ürünler doğal olacak, hijyen ve kalite ön planda tutulacak. Bayanlar okul niteliği taşıyan bu çarşı  sayesinde hem sosyal çevre hem de ekonomik kazanç elde edilmiş oluyor.  Termal Turizm ile gelişmekte olan ilçeye en önemli katkı da bu sayede ilçede yaşayan bayanların kültürlerini yansıtmaları ile sağlanıyor. Aynı zamanda BALMEK işbirliği ile açılan kurslar ile bayanlara çeşitli eğitimler de veriliyor.

     Toplantının en önemli konularından biri de hanımeli çarşısı oldu. Hanımeli çarşısın işleyişi ve prensipleri hakkında bayanlara detaylı bilgiler verildi.

     Yaşam Dostu Gıda Dayanışma Şişli grubu kurucusu Nezih Gençler de bayanlara doğal ekmek yapımı, ekşi maya ekmek nasıl yapılır ve doğallığa neden yönelmeliyiz konularında çeşitli bilgiler verdi.

     Düzenlenen  istişare toplantısına Sındırgı Belediye Başaknı Ekrem Yavaş ve eşi Yaşiye Yavaş, AK Parti Sındırgı İlçe Koordinatörü Uğur Demiraslan , AK Parti ilçe başkanı Mustafa Atla ,Kadın Kolları Başkanı Nagehan Eroğlu ve bayanlar katıldı.

     Belediye hizmetleri hakkında yapılan istişarelerin yanında bayanları istihdama kazandıracak, sağlıklı yaşam için çeşitli bilgilerde verildi.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı Belediyesinde Sosyal Mesafeli Bayramlaşma
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun...
Önce Kortej Sonra Temel Atma Töreni
19 MAYIS GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN...
Sokağa Çıkma Yasağında Meydan Mehtere Kaldı
KORONA SINDIRGI’DA YATIRIMLARA ENGEL OLMADI
Sındırgı’da Jeotermal Enerji Kurutma Tesisinde Kullanılacak
Çocuklar Parklarda Buluştu, Sosyal Mesafeli Oyunlar Oynandı
Akpınar Yaşam Merkezinde Başlayan Çalışmalar Evde Devam Ediyor
Balıkesir Belediye Başkanları Sındırgı TV de Buluştu