Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Korkutan Ev Yangını

İlçemizde 2 katlı eski bir ev çıkan yangında kullanılmaz hale geldi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’un geçtiğimiz günlerde Sındırgı İtfaiye Amirliğine gönderdiği iki adet tam donanımlı itfaiye araçları yangının kısa süre içerisinde kontrol altına alınmasında etkili oldu.
Alınan bilgiye göre, Camicedit Mahallesi’nde dün gece saat 23.00 sıralarında 2 kişinin yaşadığı iki katlı eski evde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangın çevre binalara sıçramadan kontrol altına alındı. Yangın çıkan binada kiracı olarak oturan dede ve torun binadan çıkarılarak ambulansla Sındırgı Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ali Cıldır (55) ve Yasemin Cengiz (23) ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra müşahede altına alındı. Ev yangınına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sındırgı İtfaiye Amirliğinden 8 personel ve 3 İtfaiye aracı ile müdahale edildi. Yangında 300 Lt köpük ve 30 ton su kullanıldı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, olay yerine gelerek yangın söndürme çalışmalarını takip etti. Başkan Yavaş, yangında zarar gören aileleri yalnız bırakmayarak maddi ve manevi olarak her zaman ailenin yanlarında olacaklarını belirtti.
Yangın çıkan evin bitişiğinde oturan Mehmet Erbek ise; “ İtfaiye 5 dakika daha geç gelseydi bu mahallede ev kalmaz yangın daha da büyürdü. İtfaiye ekipleri tam zamanında müdahale ederek yangını kontrol altına aldı. Çok başarılı bir şekilde müdahale ettiler. Çıkan yangında can kaybı olmadı sadece maddi hasar var. İtfaiye ekiplerini tebrik ediyorum” dedi. Çıkan ev yangınını diğer evlere sıçramadan kontrol altına alan itfaiye ekiplerini vatandaşlar tebrik etti.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Başkan Yavaş JKBB Encümen Üyeliğine Seçildi
Sındırgı Atlı Cirit Spor Kulübü Balıkesir’i Temsil edecek
Sındırgı’da Atlı Cirit Heyecanı Başladı
Miniklerin Karne Sevinci
Sındırgı Halk Eğitimden Yıl Sonu Etkinliği
GÖLCÜK ORTAOKULU´NDA "TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI" DÜZENLENDİ
Muhtarlar Derneğinden Birlik İftarı
Şehit Babasından Çocuk İftarı
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Sındırgı Ramazan Sokağı Tasavvuf Konseri ile Renklendi