Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
19 MAYIS GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN...

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı’nı yayınladığı mesaj ile kutladı.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yavaş mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Güçlü ve lider bir Türkiye için atılmış ilk adımın, Milli Mücadelenin 101. yıl dönümündeyiz. 19 Mayıs 1919 günü tarihimizde çok müstesna bir yeri sahiptir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bir avuç inanmış insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş neticesinde, büyük fedakârlıklar gösteren aziz Türk milleti, esareti reddedip bağımsızlığını elde etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun başlangıcı olan işte bu tarih, aynı zamanda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için de bayram olarak kutlanmaktadır. Böyle bir günü ülkemiz için, gençlerimiz için elbette önemli görmek gerekmektedir. Çünkü gençlerimiz ülkemizin ve yarınlarımızın teminatıdır. Bu günde, milli ve manevi değerlerine bağlı, saygı ve hoşgörü içinde olan, donanımlı gençlerle Türkiye’nin geleceği teminat altındadır.”

“Dünyadaki ilerleme yarışında ülkemizin en büyük güvencesi olan gençlerimizi, ne kadar eğitimli, ne kadar donanımlı, ne kadar milli ve manevi değerlerine bağlı birer birey olarak yetiştirebilirsek, geleceğimiz de bir o kadar emin ellerde olacaktır. Biz yerel yöneticiler olarak, en doğru yatırımın insana ve gençlere yapılan yatırım olarak görüyor ve faaliyetlerimizi bu doğrultuda sürdürmekteyiz. Bu doğrultuda gençlerimizin gelişimine katkı sağlayacak her projeye öncelik verdiğimiz gibi, belediye yönetiminde de genç kadrolarımıza öncelik veriyoruz. İçinde bulunduğumuz salgın sürecinde buruk bir bayram geçiriyoruz. Evlerimizde kutlayacağız. Ancak gençlerimize düşen yeni normal hayata daha çok bilime, teknolojiye önem vererek başlamaları. Evlerinde kaldıkları süreyi bu şekilde değerlendirmelerini istiyoruz. Ülkemizin geleceği onlara emanet. Yeniden birlikte olacağımız, birçoketkinlikle bir arada olacağımız günler çok yakın. Bu süreçte gençlerimiz de evlerinde kalarak kendilerini geliştirerek en büyük katkıyı verdi. Bu duygu ve düşüncelerle Milli mücadelemizin başkahramanı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve şükranla anarken, gençlerimizin de Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.Bu bayrama da Cumhuriyet İlköğretim okulu yeni binasının temellerini atarak bir hatıra bırakacağız. Bunun yanında 18.00 da ilçemizde Of-road arabaları ile tur atarak gençlerimizin evlerindeki coşkularına ortak olacağız.Türk bayrakları ile gençlerimizi balkonlara ve camlara davet ediyorum.  İlçemize hayırlı olsun.”

 


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı'da Ramazan Geceleri Sındırgı TV’de Canlanacak
Başkan Yavaş Enerji Kentleri Birliği Encümen Üyeliğine Seçildi
Sındırgı Sivil Toplum Kuruluşlarından Emekli Amiraller Hakkında Suç Duyurusu
SINDIRGIYA JEOTERMAL SERA BÖLGESİ
KOCAHAN DOĞAL ŞEHRE PRESTİJ KATACAK
SINDIRGI BELEDİYESİNİN YENİ MASKOTU PAMUK
Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
Sındırgı’da Gençlere Değer Veriliyor Yeni Projeler Hayata Geçiriliyor
Sındırgı da Edebiyatın Avlusunda Kadın Konferansı
Sındırgı Bereket Versin Kadın Kooperatifi Ürünleri Online Satışta