Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Sındırgı’da Koronaya Karşı Jeotermalle Temizlik

Sındırgı’da Koronaya Karşı Jeotermalle Temizlik

Balıkesir’in Jeotermal suları ile ünlü termal alanında cazibe merkezi halini alan Sındırgı COVİD – 19 salgınına karşı dezenfekte işlerinde Jeotermal Su kullanılıyor.

Kaynağında 98 derece ve mineral bakımından oldukça zengin bir kaynağa sahip Sındırgı ilçesinde Jeotermalle ısınmada ve termal tesislerde kullanılan suyun geri kalanı ile cadde ve sokaklarda dezenfekte işlemi gerçekleştiriliyor.

Balıkesir büyükşehir belediyesi il koordineli bir şekilde çalışmalarını yürüten Sındırgı Belediyesi ekipleri özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı Cumhuriyet Meydanı ve Pazar yeri başta olmak üzere toplu kullanım alanlarını Jeotermal suyla köpük köpük yıkıyor. Sıcak suyun mikropları kırdığını düşünen halk da uygulamadan memnun.

Doğal şehrin doğal kaynaklarının da mücadelede etkin bir şekilde kullanıldığını belirten Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Dünyanın başına bir kabus gibi çöken korona ülkemizde de maalesef canlar aldı. İnşallah bir an önce bu korona dan bu beladan bir an önce kurtuluruz. Bu kapsamda şehrimizin 75 mahallesinde gece gündüz çalışıyoruz. Dezenfekte çalışmaları yapıyoruz. Temizlik çalışmalarına önem verdik ve vefa grubu üyeleriyle beraber halkımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sındırgı bir jeotermal memleketi yani sıcak suyumuz var. Sıcak suyumuzla evlerimizi ısıttığımız gibi o temiz ve ucuz enerjiyle aslında bizler bu koronayla da mücadele ediyoruz. Bakıyoruz ki Meydanımızı, Caddelerimiz, Pazar yerlerimizi o 98 derecelik o sıcak suyu hepsi o sıcaklıkta olmasa bile 65, 70 derecelik sıcak suyla caddemizi, sokağımızı yıkıyoruz. Halkımıza hijyenik bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. Belediyemiz doğal işlerde doğal yapısında bulunan jeotermali dezenfekte çalışmalarında kullanıyor.” Şeklinde konuştu.

 


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgıya 25000 Kişi Kapasiteli Biyolojik Arıtma Tesisi
Sındırgı Belediyesinde Sosyal Mesafeli Bayramlaşma
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun...
Önce Kortej Sonra Temel Atma Töreni
19 MAYIS GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN...
Sokağa Çıkma Yasağında Meydan Mehtere Kaldı
KORONA SINDIRGI’DA YATIRIMLARA ENGEL OLMADI
Sındırgı’da Jeotermal Enerji Kurutma Tesisinde Kullanılacak
Çocuklar Parklarda Buluştu, Sosyal Mesafeli Oyunlar Oynandı
Akpınar Yaşam Merkezinde Başlayan Çalışmalar Evde Devam Ediyor