Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Sındırgı’da Toplu Kullanım Alanlarına Sosyal Mesafe Etiketli Uyarı Yapıldı

Sındırgı’da Toplu Kullanım Alanlarına Sosyal Mesafe Etiketli Uyarı Yapıldı

Türkiye’ de ilk koronavirüs ( COVİD – 19 ) vakasının görülmesinin üzerinden 23 gün geçti. İlk günden bu yana salgının büyümesini önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Sındırgı Belediyesi ekipleri her geçen gün denetim ve önlemlerini de arttırıyor.

Denetim, dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler özellikle market ve bankalar önünde oluşan kuyruklarda vatandaşların sosyal mesafelerini korumaları adına da çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Sosyal mesafe için çıkartmalı uyarı
Sındırgı Belediyesi koronavirüs bulaşma riskini azaltmak amacıyla vatandaşların sıraya girdikleri yerlerde birbirlerine en az 1 metre mesafe bırakmasını sağlayacak zemin çıkartmalarını yerleştirmeye de devam ediyor. Özellikle sıraya girilen market, eczane, bankamatik gibi yerlerde sosyal mesafeyi gösteren bu çıkartmalar sayesinde virüsün yayılmasının önüne geçilmeye çalışılıyor.

Vatandaşlar da uygulamadan memnun.

Sındırgı Belediyesi Zabıta memuru Yasin Gökçe “ Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını öneriyoruz. Ancak market, banka gibi zorunlu ihtiyaçlar dahilinde çıkmak zorunda kalıyorlar. Özellikle bankamatik önlerindeki yığılmaları önlemek sosyal mesafe kurallarına dikkat çekmek adına etiketli uyarılarımızı yerleştirdik. Vatandaşlarımızın da hepimizin sağlığı için kurallara uymalarını rica ediyoruz. “ şeklinde konuştu.

Toplumun uyarıları dikkate alması gerektiğini ve bu zorlu sürecin ancak birlikte atlatılabileceğini belirten Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş “ Bazı görüntüler bizleri üzüyor. Özellikle banka önleri ve toplu alanlardaki sosyal mesafe kurallarına uyulmaması. Bu yüzde zabıta ekiplerimizle vatandaşlarımızı daha da bilinçlendirmek için bu uygulamayı hayata geçirdik. Vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarını, çıksalar bile sosyal mesafe kurallarına uymalarını rica ediyorum. Maske kullanımı ve hijyen kurallarına da lütfen dikkat edelim. Bu zorlu süreci ancak her birimiz üzerimize düşeni yerine getirirsek atlatabiliriz. Sevdiklerimizi ve kendimizi düşünelim.” Sözleri ile düşüncelerini dile getirdi.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sakaryalı Kadınlara Yağcıbedir Kursu
Sındırgı’da Tarihi Gün, Jeotermal Sebze – Meyve Kurutma Tesisinin Temelleri Atıldı
İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşun 98. Yılı Kutlandı
Başkan Yavaşın Kurban Bayramı Mesajı
Sındırgı’da 15 Temmuz Ruhu Unutulmadı
Başkan Yavaş'tan 15 Temmuz mesajı
Sındırgıya 25000 Kişi Kapasiteli Biyolojik Arıtma Tesisi
Sındırgı Belediyesinde Sosyal Mesafeli Bayramlaşma
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun...
Önce Kortej Sonra Temel Atma Töreni