Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Sındırgı Belediyesinin Ev Sahibi Geldi

Sındırgı Belediyesinin Ev Sahibi Geldi


Doğal şehir unvanı ve leyleklere olan saygısı ile tanınan Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte leyleklerde gelmeye başladı.

Projesinde leylek yuvası bulunan Dünya’nın tek belediye binasının gerçek sahibi leylekler bu yılda geldi. Şehrin en işlek meydanında ve belediye binası üzerinde yıllardır leylek yuvasının bulunması ve leyleklerinde yuvalarını bırakmaması insan yaşamına en uygun yer olduğunun göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Leylekler İçin Bina Gecikmeli Yıkılmıştı

Şehrin turizm simgesinin de leyleklerin oluşturduğu Sındırgı ilçesinde leylekler ve doğal yaşama ayrı bir önem veriliyor. Eski binada bulunan leyleklerin uçmasını beklenmiş bu yüzden de bina inşaatı gecikmeli başlatılmıştı. Aynı leylek yuvası yeni yapılan binada resmi olarak projede de yer almış, yuva yerine konduğu gibi leylekler de konmuştu. Kurban bayramında ise göç eden leylekler için iki gün süreyle elektrik kesintisi de yaşanmıştı.

Leyleklere ve doğal yaşama saygısı ile takdir toplayan Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş “ Sındırgı’nın şehir logosunun üzerinde bulunan leyleğimiz geldi. Yani Sındırgı Belediyesinin aslında asıl sahibi geldi. 60’lı yıllardan beri eski binada var olan ve belediye yapılınca da projesinde Türkiye’nin tek leylek yuvalı projesi olan leyleğimiz evine geldi. Hoş geldin leylek.  “ sözleri ile leyleği karşıladı.


Kategorideki Diğer Başlıklar

BÜYÜKŞEHİRDEN SINDIRGIYA 32 ADET MERİNOS IRKI DAMIZLIK KOÇ
Sındırgı'da Ramazan Geceleri Sındırgı TV’de Canlanacak
Başkan Yavaş Enerji Kentleri Birliği Encümen Üyeliğine Seçildi
Sındırgı Sivil Toplum Kuruluşlarından Emekli Amiraller Hakkında Suç Duyurusu
SINDIRGIYA JEOTERMAL SERA BÖLGESİ
KOCAHAN DOĞAL ŞEHRE PRESTİJ KATACAK
SINDIRGI BELEDİYESİNİN YENİ MASKOTU PAMUK
Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
Sındırgı’da Gençlere Değer Veriliyor Yeni Projeler Hayata Geçiriliyor
Sındırgı da Edebiyatın Avlusunda Kadın Konferansı