Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Miniklerin Karne Sevinci

Miniklerin Karne Sevinci

Tüm Türkiye ile aynı anda Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde de ilk ve orta öğretim dengi okullarda karne ve mezuniyet sevinci yaşandı.


İlçedeki öğrenciler 2018 - 2019 eğitim- öğretim yılını tamamlayarak karnelerini aldı ve yaz tatiline girdiler. İlçe Kaymakamı Zafer Oktay, Belediye başkan vekili Tufan GÜRLEK, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim IŞIK, Kocakonak İlkokulu’nda öğrencilerin karne sevincine ortak oldular.

Kaymakam Oktay, başarılı bir akademik dönem geçirdiklerini belirterek, "Tatilde mutlaka iyi bir şekilde dinlenecekler, ilkokul öğrencilerine eğitsel oyunlar oynamalarını özellikle tavsiye ediyoruz, dinlenmiş bir şekilde dönecekler. Ailelerinin de bu anlamda daha anlayışlı daha iyi bir yaklaşımlar çocuklarımızı kucaklayacaklarını ve iyi bir tatil dönemi geçireceklerine inanıyorum" dedi.

 

Yaz Tatili Kurslarla Renklenecek

Sındırgı Belediyesi geleneğini bu yıl da bozmayarak, çocukların sporla buluşması, değerler eğitimini en güzel şekilde öğrenmeleri adına diğer kurumlarla işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği yaz kurslarına bu yıl da devam ediyor. 7-14 yaş arası öğrenciler yüzme, ebru, bağlama, teniz, voleybol, basketbol, güreş, resim gibi kursların yanında değerler eğitimi dersleri ile maneviyat duygularını geliştirecek. Ücretsiz olarak verilecek kurslara katılım için tek yapılması gereken Sındırgı Belediyesi kültür ve sosyal işler müdürlüğüne form doldurmak.

Öğrencileri tebrik ederek karnelerini takdim eden Belediye başkan vekili Tufan Gürlek de “ Öğrenci kardeşlerimi tebrik ediyorum. Başarı dolu bir yılı geride bıraktılar. Yoğun bir eğitim dönemi biraz yordu tabi onları. Şimdi tatil zamanı. Ama tatili de boş geçirmemek gerekir. Bizlerde Sındırgı Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müftülük işbirliği ile değerler eğitimi yaz kurslarımızı başlatıyoruz. Amacımız çocuklarımız eğlenerek öğrensin. Cumhuriyet orta okulunda gerçekleştirilecek değerler eğitimi ve spor kurslarına tüm çocuklarımızı bekliyorum. Herkes istediği branşta kurslara ücretsiz katılabilecek. Bunun yanında okul bahçesine kurulacak portatif havuz da çocuklarımızın yüzme öğrenmesini de sağlayacağız. Onlar bizim geleceğimiz. Bizler de üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Haydi çocuklar tatili yaz kurslarıyla renklendirin.” Sözlerine yer verdi.

Karne töreni sonrasında en çok kitap okuyan öğrencilere bisiklet hediye edildi.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sakaryalı Kadınlara Yağcıbedir Kursu
Sındırgı’da Tarihi Gün, Jeotermal Sebze – Meyve Kurutma Tesisinin Temelleri Atıldı
İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşun 98. Yılı Kutlandı
Başkan Yavaşın Kurban Bayramı Mesajı
Sındırgı’da 15 Temmuz Ruhu Unutulmadı
Başkan Yavaş'tan 15 Temmuz mesajı
Sındırgıya 25000 Kişi Kapasiteli Biyolojik Arıtma Tesisi
Sındırgı Belediyesinde Sosyal Mesafeli Bayramlaşma
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun...
Önce Kortej Sonra Temel Atma Töreni