Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
DOĞAN EVLADINI DOYURAN BİR SINDIRGI OLACAK

Başkan Yavaş “ Ne Söz Verdiysek, Arkasındayız. Seçim İçin değil, İlçemizi Büyütmek Adına Projeler Ürettik “
31 Mart seçimleriyle güven tazeleyen ve Sındırgı’da 3. Kez seçilerek ustalık dönemine başlayan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş seçim vaatlerinin kâğıt üzerinde kalmayacağını belirterek önceliği istihdamı arttıracak projelere verdi.
Geçmiş dönemlerde de sözlerinin hepsinin ardında duran ve ilçeyi baştan aşağı yeniden dizayn eden, alt yapıdan ulaşıma kadar birçok sorunu çözüme kavuşturan başkan Yavaş 2004 yılında ilk göreve geldiğinde oluşturduğu Jeotermalle ve turizmle büyüme rotasından şaşmadığı gibi yeni dönem projelerini de gerçeğe kavuşturuyor. 


Doğan Evladını Doyuran Bir Sındırgı Olacak

Yeni dönem için söz verilen 50 projede her ne kadar fiziksel değişimi, görselliği arttıracak projeler yer alıyor gibi görünse de her proje dolaylı yoldan istihdamı arttırmaya yönelik. 2014 yılında ilçe merkezine gelen sıcak suyun konut ısıtmasından çok, istihdama yönelik sera, kurutma tesisleri gibi çalışmaların alt yapısını önceki dönemde tamamlayan başkan Yavaş yatırımcıların ilçeye gelmesi adına da her zaman yanlarında olduklarını belirtiyor.
Bu durumunda ilk meyvesi başkan Yavaş’ın da yeni dönem projeleri arasında yer alan Jeotermal Kurutma Tesisi oldu. 300 kişiye istihdam sağlayacak, bölgedeki tarım ürünlerinin de ihracatına katkı sağlayacak Jeotermal Sebze ve Meyve kurutma tesisi için Beşiktaş Spor Kulübü AS Başkanı ve SDA Gıda sahibi Deniz Atalayve Sındırgı Belediyesi arasında geçtiğimiz günlerde protokol imzalandı. 12 ay boyunca hizmet verecek tesis istihdamı arttırarak bölge ekonomisine katkı sağlayacak.
Projenin hayata geçirilmesi adına Sındırgı Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısında ilk karar tesise yönelik destekleme, yer tahsisi konusunda oldu. Resmi prosedürlerin hızlandırıldığı tesis için ilçeye gelen yatırımcı yer incelemesi yaparak projelendirme konusunda fikir alış verişinde bulundu.


Sındırgı ilçesinin artık küçülen değil günden güne büyüyen bir şehir olduğunu ve istihdama yönelik projelerle vatandaşların yüzünün güleceğini belirten başkan Yavaş “İlçemize hem istihdam, hemde kırsal mahallelerindeki meyve sebze üretimini teşvik edecek kurutma tesisi yapımında sona yaklaşıyoruz. Beşiktaş As Başkanı da olan Deniz Atalay ve Selçuk Atalay kardeşlerin Doğal Şehir Sındırgı da yapılacak proje için arazi planlaması ve proje detayları konusunda görüşme yapıldı. Belediyemizin kendileri için ilgili olmaları dolayı ile teşekkürlerini ilettiler. Tesis 300 kişiye istihdam sağlanacağı gibi, dolaylı yoldan çiftçilerimizin ürünlerinin de ekonomik kazancı arttıracak. Ürünlerin bu şekilde işlenmesi ulaşımını, saklanma süresini de uzattığı için pazarlama alanında da kolaylık sağlayacak. Tabi dönemimizde yapılan yol yatırımları ile pazara ulaşımın da kolaylaşması yatırımcılar için ilçemizin daha cazip hale gelmesini sağlıyor. Bizlerde Sındırgı Belediyesi olarak yatırımcımızın her alanda destekçisi olacağımızı, bürokrasi ve prosedür kısımlarını hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğimizi beyan ettik. Çalışmaların hızlanması adına da üzerimize düşen yükümlülükleri hızlı bir şekilde yerine getiriyoruz. Sındırgı’mızın ürünleri bu tesisle aynı zamanda ihracata da açılmış olacak. Biz ne söz verdiysek yerine getirdik. Getirmeye de devam ediyoruz. Sındırgı için hız kesmeden devam sloganı ile yol çıkmıştık. İlçemizi geliştirmek, vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek adına çalışmalarımıza da hız kesmeden devam ediyoruz.” sözlerine yer verdi.  

Kategorideki Diğer Başlıklar

‘Ordan Burdan Ortaya Karışık’ Kırdı Geçirdi
METEF 2016 Fuarı Açıldı
Sındırgı’da Sokaklar Rengârenk
Başkan Yavaş, Engellileri Sevindirmeye Devam Ediyor
Gençlik Haftasında ‘Doğa Yürüyüşü’ Yapıldı
" HAYAT ORMANLA GÜZEL "
BAŞKAN YAVAŞ'IN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
KÜÇÜK ADIM BÜYÜK TEBESSÜM
CUMHURİYET MEYDANI İLÇENİN GÜLEN YÜZÜ OLACAK
ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR