Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
SINDIRGI İÇİN HIZ KESMEDEN DEVAM

SINDIRGI İÇİN HIZ KESMEDEN DEVAM
Başkan Yavaş Ustalık Dönemi Projelerini Tanıttı
 
Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde 2014 – 2019 hizmet döneminde dev projeler imza atarak ilçenin kaderini değiştiren ve Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını kazandıran Sındırgı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Sındırgı Belediye Başkan adayı Ekrem Yavaş yeni dönem projelerini tanıttı. Tanıtım programı öncesinde Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi de geniş bir katılım ile açıldı.
 
Alt yapıdan, ulaşıma, kentsel dönüşümden, sağlığa, tarım ve hayvancılığa kadar birçok alanda yapılan hizmetler yeni projelerle süslenerek istihdama ve ekonomik kazanca dönüştürülecek. Yeni dönem projelerinde ilçe merkezinde turizm ağırlıklı, ilçedeki her kesimden vatandaşın kolaylıkla faydalanacağı ve ilçenin vizyonunu değiştirecek projeler yer alıyor. Kırsal da ise özellikle sulu tarım, tarım ve hayvancılık destekleri ön planda tutuluyor.
Başkan Yavaş 2014 seçim vaatlerinde yer alan projelerin %90’ını gerçekleştirdiği gibi, seçim projeleri arasında yer almayan sayısız projeyi de hayata geçirdi. Devlet, Büyükşehir ve belediye imkânlarının en verimli şekilde kullanılması, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği beş yılda ilçeye 600 milyon liralık yatırım kazandırdı. 50 proje ile yeniden sahaya çıkan başkan Yavaş artık “ Sındırgı’da güzelliklerin zamanı, turizmle, tarımla istihdamı arttırma ekonomiyi güçlendirme zamanı “ dedi.
Proje ve meclis üyesi aday tanıtım toplantısına AK Parti MKYK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, MHP il başkanı Orhan Dereli, AK Parti ve MHP ilçe başkanları, teşkilatları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Türkiye’de belediyecilik anlayışının Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde değiştiğini ve Sındırgı’ya kazandırılan hizmetlerin en büyük destekçisinin AK Parti hükümeti olduğunu belirten Sındırgı Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı belediye başkan adayı Ekrem Yavaş “ Bizlere verdiğiniz sorumluluğun bilinciyle gece gündüz demeden Sındırgımız için çalıştık. İlçemizin geleceğini şekillendirecek, 74 mahallemizle birlikte vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini arttıracak birçok proje ürettik. Dün ne söz verdiysek bugün fazlasıyla gerçekleştirdik. Sosyal belediyecilik anlayışımız ile vatandaş odaklı hizmeti ilke edindik.
 
Bugün Sındırgı Belediyesi, Büyükşehir Belediyemiz ve hükümetimiz destekleri ile gerçekleştirdiğimiz sayısız proje sayesinde ilçemizi yatırımcıların gözdesi ve Balıkesir’in en itibarlı ilçelerinden biri haline getirdik. Sındırgımızın geleceğini şekillendirirken “ Sen” – “Ben” değil. “BİZ” olduk. Birlikte geleceği inşa etmeye devam edeceğiz.
 
Daha yapacak çok işimiz var, ilçemize kazandıracağımız birçok proje… Bizler gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Dün, bugün ve her an olduğu gibi yeni projelerimize şekil vermek, sizlerin desteği ile ailemizin en uzaktaki ferdine bile ulaşabilmek, belediye hizmetlerinden sizlerin de en verimli şekilde yararlanabilmenizi sağlamak öncelikli hedefimiz.
 
Alt yapıdan ulaşıma birçok sorunu birlikte çözdük. Şehirler uzun sürede şekillenen eserlerdir. Bizler bu eseri en güzel hale getirmek, gelecek nesillere muhteşem bir miras bırakabilmek için, ulaşımdan çevreye, kültürden sanata, spordan sağlığa birçok alana yöneldik. Şehrin ısınmasında kullanılan termal kaynağın yürüttüğümüz çalışmalar ile termal turizmde kullanılmaya başlaması ile yeni istihdam alanları oluşturduk.
 
Geleceği inşa etme gayesiyle çıktığımız bu yolda, dün olduğu gibi bugün de vatandaşlarımızın istek ve talepleriyle yatırımlarını yöneten, şeffaf ve ulaşılabilir belediyecilik anlayışımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Şimdi hasat zamanı
Yılların sorunlarını çözüme kavuşturduğumuz beş yılda zorluklara birlikte göğüs gerdik. Tarihin en büyük yatırımlarını kazandırırken elbette cefa çektik. Artık hayata geçirdiğimiz projeleri ekonomik kazanca ve istihdama dönüştürme zamanı… Cumhur ittifakının birlikteliği ile daha güçlüyüz. Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de tam bir birliktelik var. Alanında uzman her meslek grubundan, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine işinin ehli meclis üyesi adaylarımız var. Bizler Sındırgı’da Yücel Yılmaz başkanım büyükşehirde Balıkesir’in vizyonunu değiştirecek projelere imza atacak. Her kesime hizmet götürmek, ilçemizi 2023 hedeflerine 2071 vizyonuna kavuşturmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Bu yönde ilerleyeceğiz ve birlikte daha güçlü bir Sındırgı’yı geleceğe armağan edeceğiz.  Ankara’nın yollarını iyi biliyoruz. 6 tane vekilimiz var. Birlikte uyum içerisinde çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. 31 Martta kazananın bir kez daha Sındırgı ve hizmet siyaseti olacağına yürekten inanıyorum. Bugün ve yarın ilçemiz için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.  “ sözlerine yer verdi, ulaşımdan, sağlığa, eğitime, tarıma, hayvancılık ve turizme kadar farklı dallarda hazırlanan projelerin tanıtımını gerçekleştirdi. Proje tanıtımı sonrasında Cumhur İttifakı Meclis Üyesi adayları da tanıtıldı.
Başkan Yılmaz “Sındırgı Dünya’nın konuştuğu bir yer olacak, hizmetlerimizle herkesin cebine para girecek”
Kısa bir konuşma gerçekleştiren Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz “ Sındırgı Dünya’nın konuştuğu bir yer olacak. Termal turizmin şahlandı merkezinden kırsalına kadar herkesin ekonomik kazancının yükseldiği, göçün geri geldiği bir ilçe olacak. Bizler Balıkesir’de Ekrem başkanım Sındırgı’da bunun altlıklarını hazırladı. Bu gün vizyona giren projeler altı boş, sadece vaat değil. İnşallah 31 Mart sonrasında anında hayata geçecek projeler. Vizyonlu projeler demek, geleceği güzel şehirler demek. Bugün burada bunu gördük, Sındırgı'mıza hayırlı olsun. Büyükşehir olarak her zaman başkanımızın yanında olacağız, Sındırgı’mıza, Balıkesir’imize hizmet için var gücümüzle çalışacağız. “ sözlerine yer vererek yerel seçimler için destek istedi.
AK Parti MKYK üyesi ve Balıkesir milletvekili Yavuz Subaşı’ da “Cumhur ittifakı milletin yanında olan, hizmetle bütünleşen bir ittifak. Kirli ittifaklara kafa bulandırmalara kanmayın. AK Parti 16 yıldır milletine hizmet eden bir parti. Artık Cumhur ittifakı ile MHP ile daha güçlüyüz. Bugün Ekrem başkanımız projelerini anlattı. Sındırgı’mızın gelişmesine, insanlarımızın huzur içerisinde yaşamasına fırsat sunacak güzel projeler. Bizler beş Balıkesir Milletvekili, bir de Sındırgı’lı hemşerimiz Hamza Dağ ile birlikte 6 milletvekili ile merkezi hükümetimiz, bakanlıklarımızda çözülecek işlerin takipçisi olacağız. Biz sizlere hizmet için varız. Gücümüzü sizden alıyoruz. “ sözlerine yer verdi.
MHP ile başkanı Orhan Dereli de Cumhur İttifakının bugün yarın ilelebet memlekete hizmet için, ülkenin bekası için devam edeceğini belirtti.


Kategorideki Diğer Başlıklar

Sındırgı’nın Uçan Halısı Emitt’te Sergilendi, Tanıtılan Değil Aranan İlçe Oldu
Sındırgı’da Tütün Alımı Devam Ediyor
Sındırgı Türkiye’nin Tek Canlı Dikitleri Hisaralan Jeoparkını Süsleyecek
Egenin Yeni Uludağ’ı Kertil’de Kar Keyfi
Sındırgı’dan Mehmetçiğe Destek
Sındırgı’ya Tarihi Proje 2020’nin İlk Meclisinde Kararı Alındı
Sındırgılı Muhtarlardan Pazartesi Buluşmaları
Sındırgı Yünlü Tulum Peyniri Dünya Mirası Listesinde Yer Aldı
İthal Tamirci Geldi, İhracat Arttı
Tarihi Redif Kışlası, Müze Han Oldu