Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş, Mahallelerde Gerçekleştirilen Hayırlara Katıldı

İlçemizde bugün Çamalan, Karacalar, Alayaka, Kıran ve Kızılgür mahallelerinde geleneksek yağmur hayırları yapıldı.  Mahalle sakinleri tarafından düzenlenen yağmur hayırlarında binlerce kişi bir araya gelirken, camilerde Kur’an-ı Kerim ve Mevlidi Şerif okundu. Hayır, yerlerinde kazan kazan pişirilen yemekler çevre mahallelerden ve ilçelerden gelen misafirlere ikram edildi.

 

Geleneksel olarak yapılan hayırlarda bütün mahalle sakinlerinin gerek maddi, gerekse manen desteği ile yapıldığı belirtildi. Memleketlerinden  gerek iş ve gerekse başka sebeplerden dolayı şehre göç etmiş mahalle sakinlerinin bir arada olmasında ve kaynaşmasında hayırların ayrı bir yeri olduğu kaydedildi. Yapılan hayırların ayrıca Atalarından kalan kültürün gelecek nesillere aktarılmasında büyük önem taşıdığı ifade edildi. Hayır yemeği geleneğinin uzun yıllardır sürdüğünü kaydeden Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş; “ Mahallelerimizde büyüklerimizden gördükleri gibi geleneklerini sürdürüyorlar.

 

Allah Kabul Etsin. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.   İlçemize bağlı mahallelerde yapılan hayırlara Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş, Ak parti İlçe Başkanımız Halil Güner, Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Kategorideki Diğer Başlıklar

BALIKESİR'İN İLK MİLLET KÜTÜPHANESİ SINDIRGI'DA AÇILDI.
BAŞKAN YAVAŞ'TAN MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR
ZABITA'DAN FİYAT ETİKET DENETİMİ
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
SINDIRGI'DA 130 MİLYONLUK PROJENİN KURDELASI KESİLDİ.
YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE DOĞAL ŞEHRE BEYAZ ÖRTÜ
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN VATAN MARŞI
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ AKPINAR YAŞAM MERKEZİNDE
AKPINAR YAŞAM MERKEZİ HAYATA DOKUNUYOR
GÖKYÜZÜNDEN SINDIRGI'YI İZLEYİN