Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Ek Binanın Kalan Parası Kalkınma Bakanlığından

Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş geçtiğimiz hafta Ankara’ya adeta çıkarma yaparak ilçemizin geleceği için çok önemli konular hakkında çalışma yaptı. Belediye Başkanımız Yavaş’ı Ankara Ziyaretinde Belediye Meclis Üyesi Hüseyin İlhan, Ak Parti İlçe Başkanı Halil Güner, Ak Parti Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Uçar eşlik etti. Ak Parti Balıkesir Milletvekilimiz Tülay Pabuşçu’nun yardımlarıyla gerçekleştirilen ziyaretlerin amacına ulaştığı kaydedildi.

Sındırgının kalkınmasında büyük rol oynayacak Balıkesir Üniversitesi Sındırgı Meslek Yüksek Okulu ek bina inşaatı için Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı ziyaret ettiklerini belirten Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş; “Bizim ana gidişimiz üniversitemizde ek binamız var şu anda.  Öğrenci kapasitesini artırmak için hemde sındırgıyla alakalı planlar yapmak.  Geçtiğimiz günlerde bize bu konuda rektörümüz ve Üniversite öğretim görevlilerimizin tamamı ziyaretimize geldi.  Ek binanın 750 bin lira hayırsever Hacı Zühtü Kandemir ve 600 bin lirada Belediye taahhüt yapmış bunlarda gerçekleştirilmiş. 

 

Geri kalan 1 milyon 600 bin lira ödeneğe ihtiyacı var.  Kalkınma Bakanlığının bu tür kurumların eksik ihtiyaçlarını uygun görürse karşılama söz konusu. Bizde bu konuyla ilgili randevu aldık. Kalkınma Bakanlığının Genel Müdürüyle, Daire Başkanıyla ve en son Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’la bir araya geldik. Bu ziyarette Milletvekilimiz Tülay Pabuşçu vardı. Kalkınma Bakanımız yerel dinamitler harekete geçmiş, bize doğru iş kaymış ondan dolayı bu konuda size yardımcı olalım dedi.

 

Onlarda önümüzdeki günlerde gelecekler yerinde bakacaklar ve keşif yapacaklar inşallah 1 milyon 600 bin liralık kısmı Kalkınma Bakanlığı tarafından karşılanacak. Hem mevcut bina başka amaçlar için kullanabilir, bir laboratuar gibi, yemekhane gibi başka amaçlar için kullanılabilir. Bizim için üniversite önemli. Üniversite sadece burada öğrenciler okuyor bizimde yurtlarımız var demek değil, kültürel seviyesini yükseltmek ve istihdam alanlarını oluşturmak için önemli. Bizim zamanımızda turizm bölümü açılmış ve bunun karşılığında Elektrikli Ev Aletleri bölümünü inşa etmiştik. Devamı olabilmesi içinde sıcak su Eylül ayında aktığında cüzi de olsa bir ısıtma planımız var. Sıcak su geldikten sonra İlçemizde organize sera bölgesi ve seracılık ve organik tarım bölümü yapılsın dedik. Çünkü turizmse otelde insanlar çalışıyorsa, organik tarım ve seracılıkla ilgili bir bölüm açılsın ki iş imkanı bulabilecek bir bölüm olsun dedik. Sındırgıda bağlantısı olan bir bölüm olsun dedik. Bizim amacımız Sındırgının kalkınmasının en büyük yanı turizm bunu da sağlayacak yüksek okul, üniversite ve belediye işbirliği içerisinde Sındırgının büyümesini kalkınmasını sağlamak ve istihdam alanları oluşturmak” dedi.


Kategorideki Diğer Başlıklar

BALIKESİR'İN İLK MİLLET KÜTÜPHANESİ SINDIRGI'DA AÇILDI.
BAŞKAN YAVAŞ'TAN MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR
ZABITA'DAN FİYAT ETİKET DENETİMİ
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
SINDIRGI'DA 130 MİLYONLUK PROJENİN KURDELASI KESİLDİ.
YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE DOĞAL ŞEHRE BEYAZ ÖRTÜ
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN VATAN MARŞI
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ AKPINAR YAŞAM MERKEZİNDE
AKPINAR YAŞAM MERKEZİ HAYATA DOKUNUYOR
GÖKYÜZÜNDEN SINDIRGI'YI İZLEYİN