Anasayfa  |  Site Haritası
Yükleniyor...
Başkandan Kutlu Doğum Mesajı

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) dünyayı şereflendirmesinin 1443. yıl dönümünü kutladığımız kutlu doğum haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
 
Yavaş mesajında “Âlemlere Rahmet olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) dünyayı şereflendirmesinin 1443. yıl dönümünü kutladığımız bugünlerde onun dünyaya yerleştirdiği ve tüm insanlığa armağan ettiği güzel ahlakı ile insana verdiği önem ve değer bütün insanlığa bir ışık kaynağı olmaktadır. Peygamber Efendimiz insanlığın kör cehalet ve değersizliğini bitiren; “ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” diye buyuran son Peygamberdir.

Dünyanın birçok yerinde acıların, gözyaşı ve zulmün yaşandığı günümüzde Peygamberimizin merhamet etmeye ve müsamaha göstermeye yönelik insanlığa sunduğu zengin mirastan yararlanmak ve sosyal yapımızda meydana gelen sorunları çözümünde bu değerleri harekete geçirmek gerekmektedir. İnsanlarımızın güven bunalımı yaşadığı bir ortamda İslam’a ve onun yüce Peygamberinin güven, huzur ve doğruluğu gösteren mesajlarını rehber edinmemize her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır.

Bu çıkmazlardan ancak Peygamber Efendimizin asırlar önce vaaz ettiği barış, sevgi, merhamet ve adalet kavramlarının gerçek anlamda uygulanmasıyla çıkılacaktır. İki Cihan Güneşi Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimiz tüm insanlığa bıraktığı barış, sevgi ve kardeşlik eserinin hiç tükenmemesi dileklerimle bütün hemşerilerimizin “Kutlu Doğum Haftası”nı kutlar, saygı ve şükranlarımızı sunarım” dedi.

Kategorideki Diğer Başlıklar

BALIKESİR'İN İLK MİLLET KÜTÜPHANESİ SINDIRGI'DA AÇILDI.
BAŞKAN YAVAŞ'TAN MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR
ZABITA'DAN FİYAT ETİKET DENETİMİ
ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN
SINDIRGI'DA 130 MİLYONLUK PROJENİN KURDELASI KESİLDİ.
YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE DOĞAL ŞEHRE BEYAZ ÖRTÜ
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN VATAN MARŞI
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ AKPINAR YAŞAM MERKEZİNDE
AKPINAR YAŞAM MERKEZİ HAYATA DOKUNUYOR
GÖKYÜZÜNDEN SINDIRGI'YI İZLEYİN